info@mekan.com

Eskişehir Aile Terapisi Çift Terapisi | Psikolog İlker Küçük

19 Eylül 2019
Eskişehir Aile Terapisi Çift Terapisi | Psikolog İlker Küçük
Eskişehir Aile ve çift terapisi; değişim ve önceliği oldum, aileleri ve çiftleri yakın ilişkinin çalıştığı, psikoterapinin bir dalıdır.
Bireylerin diğer insanlarla kurdukları ilişkiler, ruh sağlığı ve duygusal doyumları çok çok. Özellikler ebeveyn, eş ve çocuklar gibi yakın ilişkilerde, bu rol daha belirgin bir hal alır. Bu yakın ilişkilerden biri olan ilişkisinde, eşler zaman zaman çatışmaları, zorlu ve sıkıntılı dönemler yaşayabilirler.

Eskişehir Aile ve çift terapisinde amaç, aile iç ve çiftler arasında zorlu ve sık sık süreçlerin ele geçirilmesi çatışmaların çözülebilmesi ve tüm aile merkezindeki çeşitli merkezlerin ve gelişimiminin yapılmasıdır. Hem aile içi düzenleme düzenlenmesi hem de diğer insanlar ve durumlar ile ilişkilerin düzenlenmesi hedefleniyor.

Ülkemizde aile ve çift terapisi son zamanlarda artan bir öneme vardı. Bireyler, sıkıntılı ve zor olan dönüşümü öncesinde kurtulaştırılıyor için tüm sistemde meydana gelebiliyor bir değişime ihtiyacınız duyuyorlar. Terapistler, aile adaylarını yardım edebilmeleri için yapıcı yollar bulmasına yardım ederler. Her bir kızın sıkıntısı aile sistemi içinde değerlendirilir.
Aile ve çiftlerle olan çalışmaların uzun vadeli etkisi söz konusudur. Terapiye bireyleri, kendileri ve diğer aile üyeleri hakkında daha fazla şey öğreniyorler. Bireylerin birbirleri ile kurdukları yakın ilişkiler desteklenir. Problemlerle baş etme becerilerini edinilmesi ile birlikte, sadece o anda durum durumlara göre çözüm üretilir değil, orada olabilir olması zor durumlarla baş edilebilesi olabiliriyor.

Eskişehir Çocuk Psikolojisi Psikolog İlker Küçük

Eskişehir Aile ve Çift Terapisinden Kimler Yararlanabilir?
Aile ve çift terapisinin çok geniş ve yaygın bir kullanım alanı vardır.
Çift doğan
Evlilik problemleri
boşanma
Çocuk, ergen ve yetişkin ruh sağlığı
Çocuk ve ergenlerde davranış bozukluğu ve okul problemleri
Yemeğe
Alkol ve madde kullanımı
Kronik fiziksel rahatsızlıklarla
Yas, kayıp ve travmalar
Duygusal istismar, ihmal ve şiddet
Aile yaşamında öğrenme (iş değişikliği, taşınma vb.)
Anksiyete ve depresyonu da içeren duygusal bozukluklar
Ebeveynlik
Üvey bireyi bulunan aileler destek.
Psikoseksüel zorluklar
Evlat edinme, üvey ebeveyn / çocuk
Kendine zarar verici davranış
Travma sonrası çocuklara, gençlere ve yetişkinlere destek
Göç eden ailelere destek
İş stresi
Ekonomik sorunlu
Bazen orada, diğer psikoterapi tedavisi ve bazen de ilaçla tedavisi yöntemi eşlik edebilmektedir.
Bazılarında, aile ve çift terapisi yasal olarak öneriliyor. Odalarında aile mahkemelerinde boşanma vb. aile / çift terapisi öneriliyor

Eskişehir Ergenlik Psikolojisi Psikolog İlker Küçük

Eskişehir Aile ve Çift Terapisi Nasıl Yapılır?

Aile ve çift terapisi uygulamalarının çeşitleri vardır. Bazı uygulamalarda tüm aile üyeleri aynı seansta bir araya gelirken, ağırlıklı olarak terapist aile üyelerinden bir ya da ikisini ya da çiftleri tek bir arada.
Geleneksel çocuk merkezli aile terapisi uygulamalarında, odaklı, uluslararası öğretmenleri, okul rehberlik servisi ya da sosyal hizmet uzmanları ile görüşmeler söz konusu olabilmektedir.
Aile ve çift terapisi , sırada sırayla değişebiliyor, arada 8–24 seans olarak yapılmakta. Seans süresi 50 dakikadır. Hastanelerde ya da özel muayenehanelerde / merkezlerde yapılmaktadır. Her seansta aile üyeliği yapılmamıştır. Yine de temizlenebilir, seansa iki terapist birlikte katlanabilirler.


Uzman Psikolog İlker KÜÇÜK |Eskişehir Psikoloji Pedagoji Psikoterapi Aile Danışmanlığı Merkezi

www.psikologum.net

www.nesilpsikoloji.com
 
Yorum Yap

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR

Sevgililer Günü'nü çok özel bir şekilde geçirmek istediğimizden kimsenin şüphesi yok. Öyle ki İstanbul'un en gözde otelleri bu günü ekstra romantik geçirebilmemiz için birbirinde farklı programlara imza atmış. Ü…
Yılın en romantik günü geliyor! 14 Şubat Sevgililer Günü’nde biricik sevgilinizle birlikte özel anlar yaşamak istiyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz. :)  Sevgililer gününün olmazsa olmazı olan akşam yemeklerinin İstanbul’daki en romantik adreslerini araştırdık! Üstelik firsatbufirsat.com…
Seven kalplere 14 Şubat yetmez ama yine de siz siz olun mekan etkinliklerimize bir göz gezdirin :)   1. Raika Romantik çiftlerin vazgeçilmez adresi... İstanbul’un en güzel manzarası eşliğinde bir çok evlilik teklifine ev sahipliği yapan Raika,…
Yine bir 14 Şubat geldi çattı. Programlar, planlar, yemekler, hediyeler... Peki bekarlara özel ne var? Sizin için hazırladığımız yazımızı okuyun :) Akşam Evde Takılacağız, Gündüz güzel bir kaç kafede gözümüz gönlümüz a&ccedi…
#
Mobil ile Her Yer Elinin Altında!
Yoldayken acıktığında ya da yeni mekanlar görmek istediğinde mekan.com uygulamasını kullanarak sana en yakın mekanları keşfet!
#
Restoran Paneli İşletmenizi internete taşıyın,
milyonlarca kişiye ulaşın!
HEMEN KAYIT OLUN