info@mekan.com

Göçebe Bakış - Güneydoğu Asya’dan Çağdaş Sanat

18 Eylül 2014 (108 gün)
11:00
Göçebe Bakış - Güneydoğu Asya’dan Çağdaş Sanat

ETKİNLİK HAKKINDA

Küratör: Iola Lenzi

ARTER'de 18 Eylül'den itibaren Güneydoğu Asya çağdaş sanatına odaklanan bir grup sergisi yer alacak. Küratörlüğünü eleştirmen ve araştırmacı Iola Lenzi'nin üstlendiği “Göçebe Bakış” başlıklı sergide Güneydoğu Asya bölgesinin farklı ülkelerinde üretimlerini sürdüren 36 sanatçının 40'tan fazla yapıtı gösterilecek. Endonezya, Tayland, Filipinler, Singapur, Myanmar, Kamboçya, Vietnam ve Malezya'dan çağdaş sanatçıların yapıtları böylelikle Türkiye'de ilk kez kapsamlı bir sergide biraraya gelmiş olacak.

“Göçebe Bakış”, bölgenin sanatsal üretiminde sıklıkla yer alan biçimlere, malzemelere, kavramsal yöntemlere ve estetik kodlara yer verirken, aynı zamanda bölgenin güncel kültürüne ve Güneydoğu Asya toplumlarında ayrışmalara neden olan gerilimlere dair eleştirel bir bakış öneriyor. Sergi özellikle bölgenin çağdaş sanat üretiminde merkezi önem taşıyan “birey” ve “toplum” kavramlarına ilişkin çoklu bakış

Iola Lenzi'nin küratörlüğünde gerçekleşecek sergide, bir bölümü bu sergi için özel olarak üretilmiş olan yerleştirmeler, videolar, ses işleri, fotoğraflar ve performanslar yer alacak. “Göçebe Bakış”, özellikle etkileşim ve katılım yoluyla oluşan izleyici deneyimine vurgu yapan bir sergi olacak.

Sergi aynı zamanda izleyicileri Güneydoğu Asya performans sanatıyla da tanıştıracak. Açılış gününde gerçekleşecek etkinlikler arasında, Melati Suryodarmo'nun beş saatlik “Seni Seviyorum” başlıklı performansı ile Bui Cong Khanh'ın ve Jason Lim'in performansları yer alacak.

“Göçebe Bakış” ARTER'de 18 Eylül 2014'ten, 4 Ocak 2015'e kadar devam edecek.

Sergideki sanatçılar
Alwin Reamillo, Araya Rasdjarmrearnsook, Aung Ko, Aung Myint, Bui Cong Khanh, Chris Chong Chan Fui, Dinh Q. Le, Duto Hardono, FX Harsono, Heri Dono, Isabel & Alfredo Aquilizan, Ise Roslisham, Jakkai Siributr, Jason Lim, Josephine Turalba, Krisna Murti, Lee Wen, Luong Hue Trinh & Nguyen Xuan Son, Manit Sriwanichpoom, Melati Suryodarmo, Mella Jaarsma, Michael Shaowanasai, Nguyen Van Cuong, Restu Ratnaningtyas, Srey Bandaul, Sutee Kunavichayanont, Tawatchai Puntusawasdi, Tay Wei Leng, Vasan Sitthiket, Vertical Submarine, Vu Dan Tan, Yee I-Lann

ETKİNLİK TARİHLERİ

18 Eylül 2014 (108 gün)
11:00

BİLET FİYATLARI

ETKİNLİK DETAYLARI

Yorum Yap
#
Mobil ile Her Yer Elinin Altında!
Yoldayken acıktığında ya da yeni mekanlar görmek istediğinde mekan.com uygulamasını kullanarak sana en yakın mekanları keşfet!
#
Restoran Paneli İşletmenizi internete taşıyın,
milyonlarca kişiye ulaşın!
HEMEN KAYIT OLUN