info@mekan.com

Avrupa Yakasının En Lezzetli Kuru Fasulyecileri

Her ne kadar annelerimizin kuru fasulyesi kadar olmasada dermasondan ispir ve şeker fasulyesine kadar farklı lezzetler aldığımız Avrupa yakasının en lezzetli kuru fasulyecilerini sizler için listeledik.

11 Mayıs 2016

Avrupa Yakasının En Lezzetli Kuru Fasulyecileri
 
Kuru fasulyenin en lezzetli adreslerinden olan Hüsrev Lokantası, tombik kuru fasulyesiyle meşhur. Hüsrev Lokantasına gittiğinizde kuru saulyenin yanına leziz tereyağlı pilav ve tadına doyamayacağınız turşusundan söylemeyi de unutmayın deriz.
Şişliİstanbul
 
Beyoğlu'nda bulunan Fasuli Lokantaları'nda yiyeceğiniz ispir fasulyesinden yapılan etli kuru fasulyenin lezzeti damağınızda kalacak. Öyle ki müdavimleri arasında Cem Yılmaz ve Kenan İmirzalıoğlu bile bulunuyor.
Beyoğluİstanbul
 
Ortaköy'de bulunan Bizce Kuru, Çayeli'nin o enfes fasulyesini güveçte pişiriyor. Hem güvecin hem de fasulyenin farkıyla ortaya şahane bir etli kuru fasulye çıkıyor ve bize de afiyetle yemek düşüyor.
Beşiktaşİstanbul
 
Beyoğlu'nda hizmet vermekte olan Hacı Abdullah Lokantası'nın 2 çeşit kuru fasulyesi var. Burada ister dermason fasulye ile pişirilmiş olanı isterseniz de Erzincandan getirilen şeker fasulye ile yapılan kuru fasulyeyi tercih edebilirsiniz.
Beyoğluİstanbul
 
Hem sıcak kanlı çalışanlarıyla hem de sıcacık yemekleriyle insanın içini ısıtan Anzer Sofrası'nın yıldızı tabii ki de kuru fasulye fakat laz böreği ve sütlacını denemeden dönmeyin deriz.
Sarıyerİstanbul
 
Fatih'de mutlaka gidilmesi gereken esnaf lokantası olan Paçacı Mahmut Usta'da anne eli değmiş kadar leziz yemekler yiyebiliyorsunuz. Kavurması ve ezo gelin çorbasıyla öbne çıkan lokantanın kuru fasulyesini denemelisiniz.
Fatihİstanbul
 
1924'ten beri Süleymaniye'de hizmet veren Erzincanlı Ali Baba, ünlü dermason fasulyelerini önce bakır kazanda pişirip sonrasında kömür ateşinde dinlendiriyorlar böyle leziz bir kuru fasulye ortaya çıkıyor. Kuru fasulye tutkunuysanız buraya uğramalısınız.
Fatihİstanbul
 
Pidesiyle meşhur olan Beyoğlu'nda hizmet veren Nizam Pide'nin de kuru fasulyesi dillere destan. Tereyağı ile pişirilen damakta lokum gibi dağılan ispir fasulyesinin sırrı tabii ki de ustalarının marifetinde.
Beyoğluİstanbul
 
Enfes ev yemekleri yapan Kardeşler Lokantası kuru fasulye konusundada bir hayli iddialı. Erzincan dermason fasulyesiyle yapılan etli kuru fasulyenin lezzeti damak çatlatacak cinsten.
Eyüpİstanbul
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Yorum Yap

LİSTEYE MEKAN EKLE

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER LİSTELER

Tümünü Gör
#
Mobil ile Her Yer Elinin Altında!
Yoldayken acıktığında ya da yeni mekanlar görmek istediğinde mekan.com uygulamasını kullanarak sana en yakın mekanları keşfet!
#
Restoran Paneli İşletmenizi internete taşıyın,
milyonlarca kişiye ulaşın!
HEMEN KAYIT OLUN