info@mekan.com

İstanbul'daki En İyi 3. Dalga Kahveciler

Kahve çekirdeği seçenekleri, kahveyi kavurmaları ve demleme yöntemleriyle sosyal hayatımıza damga vurmuş İstanbul’un en iyi 3. dalga kahve mekanları.

8 Mayıs 2022

İstanbul'daki En İyi 3. Dalga Kahveciler
 
mekan.com olarak bizi ve blogger dostlarımızı kavurma merkezlerine davet eden Kronotrop, gördüklerimizden ve deneyimlediğimiz kahvelerden yola çıkıldığında, bu listedeki yerini fazlasıyla hakediyor.
Beyoğluİstanbul
 
Gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında yer alan ‘’Breaking Bad’’ konseptiyle kurulan ve kısa sürede büyük ilgi gören Walters Coffee Roastery, hem lezzetsel hem de görsel anlamda kahveye doyuruyor.
Kadıköyİstanbul
 
2013 yılında kurulan ve İstanbul’da pek çok şubeye sahip olan Petra Roasting Co. iyi kahveyi her yere yaymayı amaçlıyor. Bunun için sattıkları kahvelerle kalmayıp, demleme rehberlerini de paylaşıyor.
Beşiktaşİstanbul
 
mekan.com üyeleri tarafından 2015’in En Hayvansever Mekanı seçilen M.O.C, kendine has kahveleri ve leziz tatlılarıyla çok seviliyor. Özellikle Teşvikiye şubesi, adeta bloggerların 2. adresi.
Şişliİstanbul
 
Küçücük mekanı mis gibi kahve kokusuyla dolduran ve sokağa kadar taşırmayı başaran Brew Lab, cold brew, sifon, aeropress, hario V60, espresso, latte, flat white ve daha fazla seçeneklerle hizmet veriyor.
Beyoğluİstanbul
 
Karaköy’de kısa sürede yıldızını parlatmayı başaran Lol, kahve aşkıyla işletilen bir mekan. Tüm amacı iyi kahve yapmak ve misafirlerini mutlu etmek olan Lol’de her hafta kahveyi daha yakından tanımak için atölyeler düzenleniyor.
Beyoğluİstanbul
 
Kahveyi bir kültür olarak benimseyen Coffee Sapiens, gerçekten kahve insanı olan bireylerle yoluna devam ediyor. En iyi kahvenin peşini bırakmayan mekan, Karaköy’ün favorileri arasında.
Beyoğluİstanbul
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Yorum Yap

LİSTEYE MEKAN EKLE

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER LİSTELER

Tümünü Gör
Yazın vazgeçilmez bölgelerinden olan Antalya'da nerede kalınır, en iyi butik oteller hangileridir bu yazımızda sizlerle paylaşmak istedik. Keyifli okumalar...
Varlığını geçmişten günümüze taşımış, kendi çizgisinde pek çok nesli ve özel isimleri ağırlamış; dekorasyonuyla buram buram tarih kokan İstanbul’un en eski mekanları.
Etrafında oturulabilen geniş bir mangalı, ızgara ve et çeşitlerinin hazırlandığı, eskilerin ateş başı muhabbet geleneğini devam ettiren ocakbaşı mekanları samimiyetleriyle ilgi noktası haline geldi. Sizlere İstanbul'da Popüler Ocakbaşı Mekanlarını listeledik.
Vücudun kendi kendini iyileştirmesi ve dinç hissetmesini sağlayan işkembe çorbasının protein değerinin çok yüksek olması ve kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde bağışıklığı yükseltmesi ve de iyi bir çinko kaynağı olmasından dolayı vücudu savunan hücrelerin daha aktif rol almasını sağlar. Bu faydalı çorbayı ağız tadıyla içebileceğiniz mekanların listesini sizler için çıkardık.
Kemerburgaz Göktürk'e yolunuz düştüğünde nerede ne yemeli diyorsanız sizler için hazırladığımız Göktürk'te yemek yenilebilecek mekanlar listemize göz atabilirsiniz.
Şu an popüler olanların dışında, her daim klasiklerin toplandığı listede, her bütçe ve zevke uyabilecek alternatifler mevcut. Evet, şairin de dediği gibi "...Kahvaltının, mutlulukla bir ilgisi olmalı!"
#
Mobil ile Her Yer Elinin Altında!
Yoldayken acıktığında ya da yeni mekanlar görmek istediğinde mekan.com uygulamasını kullanarak sana en yakın mekanları keşfet!
#
Restoran Paneli İşletmenizi internete taşıyın,
milyonlarca kişiye ulaşın!
HEMEN KAYIT OLUN