info@mekan.com

İstanbul'daki En İyi Kuzu Tandır Yapan Restoranlar

Yere çukur kazılarak yapılan özel bir fırına verilen ve o fırında pişirilen et yemeğine de verilen isim olan Kuzu Tandırı, günümüz şartlarında en iyi pişiren restoranlar.

18 Mayıs 2023

İstanbul'daki En İyi Kuzu Tandır Yapan Restoranlar
 
Dünyanın pek çok önemli ismini ağırlamış olan, İstanbul’un en özel mekanlarından Beyti de et yemekleri konusunda oldukça başarılı. Özellikle Tandır mutlaka denenmeli. Fakat yalnızca akşam yemeklerinde ve sınırlı sayıda pişiriliyor.
Bakırköyİstanbul
 
1901 yılında kurulan ve Türk Mutfağı’nın eşsiz lezzetleriyle hizmet vermeye devam eden Pandeli, Kuzu Tandır sevenlerin uğrak adresi.
Fatihİstanbul
 
Bahçelievlerİstanbul
 
Vedat Milor’un İstanbul’un en iyi 5 et lokantası arasında yer verdiği Siirt Şeref Büryan, Tandır’ı en iyi yapan mekanlar arasında da başı çekiyor.
Fatihİstanbul
 
Konya’nın meşhur lezzetini İstanbullularla buluşturan Konyalılar’ın etli ekmeği kadar leziz bir yemeği de var ki o da Kuzu Tandır.
Kadıköyİstanbul
 
Kebap çeşitliliğiyle dikkat çeken Uludağ Et Lokantası, adını taşıyan Uludağ Kebapla meşhur olduğu kadar Kuzu Tandır’ı ile de övgü topluyor.
Bakırköyİstanbul
 
Boğaz’ın nadide semti Kanlıca’da yer alan ve kahvaltıdan ev yemeklerine, zeytinyağlılardan kebaplara kadar zengin bir menü sunan İkinci Bahar’da 4 saatte pişen Tandır mekanın en özel lezzetlerinden.
Beykozİstanbul
 
Ataşehir’de hizmet veren mekan, adından da anlaşılacağı üzere Tandır konusunda iddialı. Hizmet kalitesi oldukça yüksek olan Tandır Candır’da acı ayran mutlaka denenmeli.
Ataşehirİstanbul
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Yorum Yap

LİSTEYE MEKAN EKLE

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER LİSTELER

Tümünü Gör
#
Mobil ile Her Yer Elinin Altında!
Yoldayken acıktığında ya da yeni mekanlar görmek istediğinde mekan.com uygulamasını kullanarak sana en yakın mekanları keşfet!
#
Restoran Paneli İşletmenizi internete taşıyın,
milyonlarca kişiye ulaşın!
HEMEN KAYIT OLUN