info@mekan.com

İstanbul'daki En İyi Lahmacuncular

Geleneksek tatlarımızın başında gelen Lahmacun, yabancılar tarafından Türk Pizzası olarak adlandırılıyor. Yöreden yöreye değişen tarifleriyle her mekanda farklı lezzetlerde bulmak mümkün. Genelde evde hazırlanıp fırına verilen lahmacunu İstanbul'da En İyi hangi mekan yapıyor, gelin beraber öğrenelim.

8 Temmuz 2018

İstanbul'daki En İyi Lahmacuncular
 
İstanbul’da lahmacun lafı geçtiği zaman Kilisli Ömer Usta akla gelen ilk lahmacuncu. Ataşehir’de çalışanların öğle arasında vazgeçemedikleri yerlerden biri. Acılı ve acısız lahmacun servislerini taze yeşillikler süslüyor.
Ataşehirİstanbul
 
Bölgede lahmacun konusunda uzman restoranlardan biri. Antep usulü lahmacunlar metal tabaklarda servis ediliyor.
Fatihİstanbul
 
Gerek servis hızıyla gerekse samimiyeti ile Kadıköy’de vazgeçilmez bir yer haline gelmiş. Gevrek lahmacun hastalarının kendilerini alamadıkları bir mekan. Sadece acılı, acısız lahmacun ve peynirli pide yapıyorlar.
Kadıköyİstanbul
 
1975’ten beri hizmetine devam eden mekan çoğu kişinin çocukluğundan beri vazgeçemediği lezzetler üretiyor. Çıtır çıtır, zırhta çekilen lahmacun yemek için Gaziantep’e gitmeye gerek kalmıyor.
Fatihİstanbul
 
Salaş fakat samimi ortamında lezzetli lahmacunlarını uygun fiyatla sunuyorlar. Urfa usulü lahmacunları ile çoğu kişinin gözdesi.
Kadıköyİstanbul
 
Sarımsaklı Antep usulü lahmacunları İstanbul’da ünlenmiş durumda. Dekorasyondan çok lezzete önem verilen mekanın lahmacunu herkes tarafından İstanbul’un en iyisi diye anılıyor.
Fatihİstanbul
 
Alışkın olduğumuz lahmacundan biraz farklı, bol malzemeli ve incecik hamuruyla Diyarbakır lahmacunu yapıyorlar. İkramlarıyla misafirlerinin gönlünü çoktan kazanmış. Dilimlenmiş lahmacunları nasıl yiyeceğinizi düşünürlen, 2. siparişinizi verebilirsiniz.
Şişliİstanbul
 
Yemeklerinde Antep lezzetlerine yer veren Develi, lahmacunlarında da aynı yöreden izler taşıyor. Yoğun malzemesi sayesinde lezzetten ödün verilmiyor.
Fatihİstanbul
 
Uzun yıllar boyunca hizmet veren Tatbak’ta Antep usulü yapılan lahmacunlar bol malzemeli ve çıtır çıtır hazırlanıyor. Hızlı servisi sayesinde öğle aralarının vazgeçilmez adresi. Lahmacunların yanında kendi yaptıkları ayranı içmeden ayrılmayın.
Şişliİstanbul
 
Cevizli ve nar ekşili lezzetlerinin yanında standart lahmacunları ile de damak tadına ulaşıyor. Antep yöresi lahmacun ve diğer yemekleriyle de hizmet veriyor.
Bakırköyİstanbul
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Yorum Yap

LİSTEYE MEKAN EKLE

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER LİSTELER

Tümünü Gör
#
Mobil ile Her Yer Elinin Altında!
Yoldayken acıktığında ya da yeni mekanlar görmek istediğinde mekan.com uygulamasını kullanarak sana en yakın mekanları keşfet!
#
Restoran Paneli İşletmenizi internete taşıyın,
milyonlarca kişiye ulaşın!
HEMEN KAYIT OLUN