info@mekan.com

İstanbul'daki En İyi Lokumcular

Türk Kahvesi servislerimizi süslediğimiz, özel günlerin vazgeçilmez lezzeti lokum Türk Kültürü'nde önemli yere sahip. Geçmişten günümüze değişmeyen fakat çeşitlenen lokumu İstanbul'da bulabileceğiniz en iyi adresler bu listemizde.

13 Şubat 2017

İstanbul'daki En İyi Lokumcular
 
1777 yılından beri lokumlarını kendisi imal edip satan Ali Muhiddin Hacı Bekir dört asırdır lokum lezzetinden ödün vermiyor. Türk kahveli gibi değişik lokum çeşitleri de bulmanız mümkün.
Beyoğluİstanbul
 
35 yıllık tecrübeyle "Meşhur Safranbolu Lokumcusu" lokumu Safranbolu tarzı ile yapan butik bir lokumcu. Tüm ürünlerini doğal yemişlerle, meyve kuruları ve ekstraktlarla yapan lokumcu boya gerektiren ürünlerini ise organik gıda boyaları ile üretiyor.
Maltepeİstanbul
 
1883’ten beri 4 neslin aynı özel tarifi hiç bozmadan yaptıkları lokumlar Cemilzade’nin bu kadar beğenilmesine neden olan şeylerden biri. Kadıköy’de lokum denilince akla ilk gelen Cemilzade 1883’te alışık olmadığınız lokum lezzetlerini bulmanız mümkün.
Kadıköyİstanbul
 
Osmanlı’dan günümüze uzanan hikayesiyle ilk olarak Eminönü’de hizmet veren Şekerci Cafer Erol 1945’ten beri lokumlarını Kadıköy’de tutkunlarının beğenisine sunuyor. Elliye yakın lokum çeşidine rastlayabileceğiniz lokumcuda Antep fıstıklı lokum tavsiyemiz.
Kadıköyİstanbul
 
1864 yılından beri özenle lokum üreten Hafız Mustafa, Sirkeci’de canı tatlı bir şeyler isteyenlerin ilk tercih ettiği yerlerden biri. Lokumlarının çok beğenildiği Hafız Mustafa’da çifte kavrulmuş lokumu muhakkak deneyin.
Fatihİstanbul
 
El yapımı gurme lezzetler denilince akla ilk gelen yerlerden olan Divan, 16 butik mağazası ile Dünya'nın gözde lokum ve çikolata markası. Birbirinden farklı ve doğal lokum çeşitlerini Divan’da bulabilirsiniz.
Kadıköyİstanbul
 
İlk başta Denizli’de lokum yapmaya başlayan Hacı Şerif İstanbul’da Eminönü’ndeki şubesinde tatlı severlere Tarihi Yarımada’da lokum keyfi sunuyor.
Fatihİstanbul
 
Zengin çeşitleriyle ve özgün lezzetiyle şirin bir mağazada lokum satan Lokum İstanbul farklı sunum tarzlarıyla da çok beğeniliyor.
Beşiktaşİstanbul
 
Atatürk Havalimanı İç Hatlar’da yer alan Tadında Anadolu “Loqum” ismiyle yurtdışında da biliniyor ve sevilen lokum çeşitleriyle de beğeniliyor. Yolculuğa çıkmadan önce sevdiklerinize hediye olarak tercih edebileceğiniz lezzetler sunuyor.
Bakırköyİstanbul
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Yorum Yap

LİSTEYE MEKAN EKLE

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER LİSTELER

Tümünü Gör
#
Mobil ile Her Yer Elinin Altında!
Yoldayken acıktığında ya da yeni mekanlar görmek istediğinde mekan.com uygulamasını kullanarak sana en yakın mekanları keşfet!
#
Restoran Paneli İşletmenizi internete taşıyın,
milyonlarca kişiye ulaşın!
HEMEN KAYIT OLUN