info@mekan.com

İstanbul'daki En İyi Şerbetli Tatlı Mekanları

İstanbul'da en iyi şerbetli tatlı yiyebileceğiniz, efsaneleşmiş mekanlar.

12 Şubat 2017

İstanbul'daki En İyi Şerbetli Tatlı Mekanları
 
mekan.com üyeleri tarafından 2015 yılının en iyi baklavacısı seçilen Köşkeroğlu, şerbetli tatlının en leziz adreslerinden biri. Samimiyet ve lezzetin buluştuğu Köşkeroğlu, kebap restoranıyla da damaklara şölen sunuyor.
Beyoğluİstanbul
 
Baklavanın bir numaralı ismi Güllüoğlu, diğer şerbetli tatlılarıyla da en çok tercih edilen adreslerden biri. Dondurması ise benzersiz.
Beyoğluİstanbul
 
Revaniyi andıran ama revaniden oldukça hafif olan sarmalarıyla meşhur Fatih Sarmacısı, 80 yıllık geçmişiyle İstanbul’un en iyi tatlıcıları arasında yer alıyor.
Fatihİstanbul
 
Günlük, hafif ve glikoz kullanılmadan hazırlanan tulumbalar müdavimlerinin favorisi. Şerbetli tatlı meraklıları mekanı boş bırakmıyor.
Kağıthaneİstanbul
 
Beyoğlu’nda canı şerbetli tatlı çekenlerin ilk durağı şüphesiz Sakarya Tatlıcısı. Kültürümüze işlemiş, şerbetine doyum olmayan tatlıların en leziz hallerini burada bulabilirsiniz.
Beyoğluİstanbul
 
Beşiktaş’ta minicik bir dükkana senelerdir dev lezzetler sığdıran Kafadaroğlu, gizli kalmış en özel mekanlardan biri. Çıtır çıtır baklavaların yanı sıra kahvaltıda sıcacık su böreği de mutlaka denenmeli.
Beşiktaşİstanbul
 
Tilla Profiterol & Lokma İzmir’in meşhur lezzetinin yanı sıra şerbetli tatlıya dair aklınıza ne geliyorsa konuklarına sunuyor. Osmanlı usulleriyle yapılan tatlılar tamamen organik ürünlerden hazırlanıyor.
Kadıköyİstanbul
 
Dolama, şöbiyet, dilber dudağı, saray sarma, tulumba, ekmek kadayıfı, baklava ve lokma gibi envaiçeşit şerbetli tatlı sunan Anteplioğlu, hafif ve kıvamında lezzetleriyle çok seviliyor.
Ümraniyeİstanbul
 
Hatay’ın eşsiz lezzeti künefeyi tam kıvamında pişiren, menüsünü katmer ve kadayıfla şenlendiren Ekol, organik ve sağlıklı ürünler kullanmasıyla bu listedeki yerini hakediyor.
Ümraniyeİstanbul
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Yorum Yap

LİSTEYE MEKAN EKLE

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER LİSTELER

Tümünü Gör
#
Mobil ile Her Yer Elinin Altında!
Yoldayken acıktığında ya da yeni mekanlar görmek istediğinde mekan.com uygulamasını kullanarak sana en yakın mekanları keşfet!
#
Restoran Paneli İşletmenizi internete taşıyın,
milyonlarca kişiye ulaşın!
HEMEN KAYIT OLUN