info@mekan.com

Fıccın

4.5
Toplam 6 Üye

YORUMLAR

  Erşen Turgut
  83 Yorum 38 Takipçi
  Yıllar önce keşfettiğim Çerkes temsilcisi o dönemler küçük bir mekandan ibaretti.Şimdi ise kallavi sokağın ortasında sokağın adının hakkını verecek şekilde yayılmış vaziyette. Çorbaları ve hamur işleri özgündür. Fıccın çeşidi ise benim için biraz ağır ama çok müdavimi olan bir lezzettir. En son iftar için gitmiştim. Bir de meyhane konsepti açtıkları için klasik lezzetlerin yanı sıra kalamar gibi çeşitler de bulabilirsiniz. Günlük değişen menüsü oldukça makul fiyatlıdır. öğlen ziyeretimde arkadaşım tulen çorbası ve kereviz yerken ben kıymalı çerkez mantısı ile yetindim. Tatlı olarak haşhaşlı revaniyi bölüştük. Maliyet 32 TL.
  Ramazan döneminde iki arkadasimla yemek olarak önden soguk yogurt çorbasi aldik. Bugday ve nohut içerikli lezzetli bir çorbaydi. Mezelerden ortaya köpoglu, fava, feslegenli mezgit ve humus söyledik. Feslegenli mezgiti özellikle begendim. Ardindan kiymali çerkez mantisi yedik. Yogurdu biraz eksi geldi bana. Onun haricinde tadi güzeldi. Arkadaslardan biri arnavut cigeri yedi ve begendi. Ekstra olarak kallavi ficcin'dan kalamar tava söyledik. O son zamanlarda yedigim en leziz ve yumusak kalamar oldu. 4 meze,5 ana yemek, 1 kalamar,4 çorba, 3 büyük sudan olusan menümüzün maliyeti 140 tl tuttu.
  #KanGurular
  3 yıl önce
  Gaye Demirci
  5 Yorum 3 Takipçi
  Günlük olarak değişen menüsüyle hergün lezzetli yemekler çıkaran Fıccın, ev yemekleri sevenler için vazgeçilmez bir mekan. Ev yemeklerinin yanında yöresel yemekler de tadabileceğiniz Fıccın’da benim favori lezzetim tabii ki de mekana adını veren fıccın ve çerkez mantısı olan haluj oluyor. 3 yıl önce
  Can Ateş
  6 Yorum 1 Takipçi
  Haluj’una doyum olmaz, Çerkez mutfağının favori adreslerinden. Özellikle zeytinyağlıları oldukça lezzetli. Buradan fıccın ve haluj yemeden ayrılmanızı tavsiye etmem. 4 yıl önce
  I love this place. 4 yıl önce
  Mantı fıccın ve saç tava 4 yıl önce
  Leyla Kılıç
  1 Yorum 0 Takipçi
  Emek, sevgi ve sayginin bulusmasi 4 yıl önce
  Her gun burada yiyebilirim 4 yıl önce
  Çerkes mantısı (psihalve) 4 yıl önce
  Mezeler mezeler mezeler.. 4 yıl önce
  Hingel ve şerbetleri 4 yıl önce
ÇALIŞMA SAATLERİ
Tümünü Gör
 • Pazartesi 07:00 - 00:00
 • Salı 07:00 - 00:00
 • Çarşamba 07:00 - 00:00
 • Perşembe 07:00 - 00:00
 • Cuma 07:00 - 00:00
 • Cumartesi 07:00 - 09:00
 • Pazar 12:00 - 01:00
GENEL ÖZELLİKLER
SİTENİZE EKLEYİN
#
Mobil ile Her Yer Elinin Altında!
Yoldayken acıktığında ya da yeni mekanlar görmek istediğinde mekan.com uygulamasını kullanarak sana en yakın mekanları keşfet!
#
Restoran Paneli İşletmenizi internete taşıyın,
milyonlarca kişiye ulaşın!
HEMEN KAYIT OLUN