info@mekan.com

Finn Karaköy

4
Toplam 3 Üye

İşletme Yetkilisine Mesaj Gönder

 

YORUMLAR

  Tasty Istanbul
  34 Yorum 30 Takipçi
  Kokteylleri ile adını sıkca duydugumuz Finn Karaköy'ün yemeklerini de ickileri kadar basarılı bulduk. Beyaz sarapla sotelenmis somon, karides, midye, kalamar, taze feslegen ve kurutulmus domates ile hazırlanan Calamarata, deniz urunleri tutkunlarına mutlaka onerecegimiz bir lezzet. Yemekten sonra dj esliginde bir seyler icmek icin bar kısmına gecebilirsiniz. Kucuk ama icinde her seyi barındıran Finn, haftasonları gidilmesi gereken yerler listemizde. 7 yıl önce
  Kangurular K.
  60 Yorum 52 Takipçi
  Karaköy'ün yeni mekanlarından Finn'i denemek için bir öğle vaktini tercih ettik. Önceden online rezervasyon yapmamıza rağmen personel bundan haberdar değildi. Servis saati 12.00 olarak gözükmesine rağmen vardığımızda ters duran sandalyeleri ve personelin rahat tavırlarını görünce mekandan servis ümidimi kestim. Barmen yemek servisi olup olmadığını aşcıya soruyordu. Neyseki personel bizi görünce kısa sürede çekidüzen verdi kendine ve hızla servise başladı.
  Başlangıçlardan falafel (21 TL) ve pancarlı somon grawlax (32 TL) makarnalardan calamarata, (39 TL) ana yemek olarak ise körili tavuk tajine (34 TL) sipariş ettik. Yemekten önce zeytinyağında otlu tuzsuz peynir topları geldi aperatif olarak. Falafel ve somon tabakları oldukça renkli, görsellik ve lezzet açısından başarılıydı. Falafel topları, yanında çok renkli bir salata ve ikiye bölünmüş pita ekmeği ile sunuldu. Pancar suyuna batırılmış somonun yanında ise arpacık soğanları ve Rus salatası garnitürü vardı. Tajine hafif acılı, yoğun kıvamlı bir köri sosu içinde yanında sade pirinç pilavı ile bereber servis edildi. Tavuk parçalarının üzerine az miktarda yoğurt konmuştu. Calamarata bence tajine göre daha başarılı ve bol deniz mahsüllü bir yemekti. İçinde somon, midye, ahtapot, kalamar, karides vardı. Kremalı sosu bana biraz ağır ve porsiyon miktarı az geldi. Yine de sonradan doyduğunuzu hissediyorsunuz. Kokteyl menüsünden herhangi bir seçim yapmadık ama menüde fiyatların yazılı olmaması dikkatimizi çekti. Sonradan menünün en altında alkollülerin 35 TL alkolsüz kokteylerinse 20 TL sabit fiyat şeklinde yazıldığını farkettik. Yemek menüsündeki şeffaflık alkol için geçerli değil anlaşılan.Yemek boyunca içinde limon kabuğu ve taze fesleğen bulunan bir su servis edildi. Güzel bir detaydı. Su için ücret alınamdı ve kahve ikramı yapıldı.
  Mekanın ortamının fazla bir özelliği yok. Kadife perdeli bir kapıdan giriş yapıyorsunuz. Mekanın ışık alan tek bir cephesi var. O da sokağa bakıyor. daha çok bar atmosferi ön plana çıkıyor. Küçük L şeklinde bir alan ve barı gören cephe aynayla kaplanarak mekan ferah gösterilmeye çalılışmış. Öğle saatleri giderseniz servisin başlaması biraz zaman alabilir. Servis saatlerini netleştirmeleri lazım. Gerekirse hazırlıklarını bitirip mekanı daha geç açabilirler. Fiyatlar bir Karaköy klasiği olarak ucuz değil elbette. Ancak lezzet üst düzeyde olduğu için bunu bir ölçüde telafi ediyor.
  7 yıl önce
  Erdi Karakütük
  288 Yorum 80 Takipçi
  Finn Karaköy, bölgenin yeni mekanlarından. İstanbul’un yeni gözdesi Karaköy’de açılan onlarca yatırımdan birisi. Öğle saatlerinde KanGurular üyesi Erşen Turgut arkadaşımla yemek için burada bulunduk. Dükkanın şekli biraz bozuk ama kaliteli dekore edilmiş havasında. Genel olarak kokteyllleri ile ön plana çıkıyor. Öğle saatleri olduğu için kokteyl konusuna girmedik. İlk başta ikramlık zeytinyağı içinde peynir topları geldi, lezzetli ekmekleri ile ısınma turlarını yaptık. Başlangıç olarak pancarlı somon gravlax ve falafel sipariş ettik. Falafel topları, pita ekmeği ve baharatlı yoğurt sosuyla sunuluyor. Somon gravlax ise ardıç tohumu ile tatlandırılmış. Yanında hardal taneli patates salatası ve ekşi krema ile sunuldu. Öğünün en başarılı tabağı bence buydu. Makarnalardan calamarata ve ana yemeklerden körili tavuk tajine seçtik. Tajine Hint yemeği tarzında köri sos içinde tavuk parçalarından oluşuyor. Üstüne yoğurt ilave edilmişti. Yanında basmati pirinçle hazırlanmış ( ekmek niyetine tüketilen ) yağsız tuzsuz pilavla servis edildi. Körili tavuktan çok hazzetmediğim için beni pek sarmadı. Calamarata, beyaz şarapta sotelenmiş somon, midye, kalamar, karides içeren bir makarna. Oldukça lezzetli diyebilirim. Fiyatına göre porsiyonu küçük yada porsiyona göre fiyatı yüksek diyebilirim. Finali kahve ikramları ile yaptık. Yemeklerini tatma maksadıyla ilk defa gittiğim mekanda – lezzetleri genel olarak beğensem de - maliyet bir öğle yemeği için yüksek gelebilir. 7 yıl önce
Bu işletme size mi ait?
İşletmenizi yönetmek için
Kayıt Olun!
#
Mobil ile Her Yer Elinin Altında!
Yoldayken acıktığında ya da yeni mekanlar görmek istediğinde mekan.com uygulamasını kullanarak sana en yakın mekanları keşfet!
#
Restoran Paneli İşletmenizi internete taşıyın,
milyonlarca kişiye ulaşın!
HEMEN KAYIT OLUN