info@mekan.com

Palivor Çiftliği

4
Toplam 2 Üye
İstanbul Beşiktaş mekanları arasında yer alan Palivor Çiftliği, adresi, yorumları, resimleri ve menüsü ile mekan.com'da. İstediğiniz gün ve saat için rezervasyon yapın

NASIL GİDİLİR?

RESİMLER

(10) Tümünü Gör

YORUMLAR

(16) Tümünü Gör

Puan Verin:
  Begüm Ölçer
  140 Yorum 72 Takipçi
  Palivor Çiftliği, et ve süt ürünleri, makarnalar, gurme soslar, zeytinyağı, bal, reçel gibi birçoğu doğal ve kendi üretimleri olan ürünleri bulabileceğiniz bir dükkan.İçeride oturmak için uzun ahşap masalar var, 5-6 kişilik bir grupla gelip bir masayı kapatıp keyif yapabilirsiniz. .Kahvaltısı çok başarılı. Tereyağ, kaymak, reçel, bal hepsi ben doğalım diyor.. Çıtır çıtır simit arasına Trakya eski kaşarı ve dana sucukla yapılan simtost da sıradan bir simit- peynir olmaktan çok uzak. Lezzet deposu resmen. Kahvaltı dışında sandwich, hot dog gibi atıştırmalık lezzetler de var. Ayrıca et ve peynir tabakları çok iyi duruyor, mutlaka bir şarap peynir keyfi yapmak için uğrayacağım. 9 yıl önce
  Gerçekten olması gereken herşey burda birleşmiş 10 yıl önce
  İko Keşifte
  209 Yorum 86 Takipçi
  Palivor 1700-1800'lü yıllarda Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde kurulmuş. 2011 yılında tekrar faaliyete geçirilmiş. Emre ve Kerem Oral kardeşler kurucularından. 'Avrupa'nın en iyi projesi' seçilmiş. Tasarladıkları Gökışık, Günışık ve Taşev adlı çiftlik evi projeleri ise 'Avrupa'nın en iyi konut mimarisi' seçilmiş. Ürünleri marketlerde de satılmaya başlamış.
  Nişantaşı şubesinin açılışına katılıp birçok ürünlerini ve başka bir gün kahvaltısını deneme fırsatı buldum. Hepsini de çok beğendim. Peynirleri, sosisleri, füme etleri, zeytinleri, börek çeşitleri, cips (evet cips kendi üretimleri), hardaliyesi (üzüm suyu), şarapları ve tatlıları... Hepsini de beğendim. Hiçbirinde katkı maddesi yok.
  Hardaliyeyi içine buz atarak içmenizi tavsiye ederim. 3 çeşit üzümün hardal tohumunda bekletilmesiyle yapılıyor. Şarapların adı Papazın Şarabı, bu isim çiftliğin tarihinden geliyor. Tatlılar ise Merrys marka. Özellikle Rum Tatlısı efsane.
  Reçellerden süt reçeline (Dulce de Leche) bayıldım diyebilirim. Keçi sütüyle yapılıyor. Mutlaka denemeniz gereken bir lezzet. Bal ve yumurtaları da güzel.
  Palivor Haldun Tuzel gibi bir değere sahip. Garsonlar konusunda biraz daha dikkatli olmalılar diye düşünüyorum.
  10 yıl önce
  Harika lezzetler güzel ağırlanma süpriz ikramlar 10 yıl önce
  Maalesef ki organik ürünlerin misafirperverlik ve samimiyetten daha önemli olduğunu düşünüyorlar. 10 yıl önce
Bu işletme size mi ait?
İşletmenizi yönetmek için
Kayıt Olun!
YAKINLARDAKİ BENZER MEKANLAR
#
Mobil ile Her Yer Elinin Altında!
Yoldayken acıktığında ya da yeni mekanlar görmek istediğinde mekan.com uygulamasını kullanarak sana en yakın mekanları keşfet!
#
Restoran Paneli İşletmenizi internete taşıyın,
milyonlarca kişiye ulaşın!
HEMEN KAYIT OLUN