info@mekan.com

Wine & More Restaurant

4
Toplam 1 Üye
 • 0 (212) 286 37 78
 • Rami Yeni Mah. Huzur Mah. Ayazağa Cad. No: 4C Maslak Şişli / İstanbul
 •    
  YORUM YAZ
İstanbul Şişli mekanları arasında yer alan Wine & More Restaurant, adresi, yorumları, resimleri ve menüsü ile mekan.com'da. Kampanya ve duyurularından haberdar olmak için mekanı takip edin, yorum yazın ve puan verin.

NASIL GİDİLİR?

YORUMLAR

(1) Tümünü Gör

Puan Verin:
  Fuat Şimşek
  123 Yorum 60 Takipçi
  MaslakUniq İstanbul içinde yeme-içme bölümünde yer alan Wine and More daha çok Beyoğlu ve Nişantaşı civarında olmasını hayal edeceğimiz ve örneklerinin Beyoğlu ve Nişantaşı civarında olduğu bir mekan.
  Wine and More,şık bir bistro görünümünde, ama daha fazlasıni vaad ediyor.Misafirlerini içeri çeken sakin ,şık ve yenilikçi bir mekan.Mekanın menüsüne Akdeniz mutfağı hakim. Özellikle sahibi Özlem Güçlü'nün Bodrum ve Ege kıyılarına olan düşkünlüğü menüye yansımış.
  İlk önce kızarmış ekmek ve biber reçeli geldi masaya, acı tatlı nefis bir iştah açıcı.
  Deneme fırsatı bulduğum asma yaprağına sarılarak kızartılan ve üstüne nar ekşisi ve ceviz serpiştirilmiş hellim peyniri iyi bir başlangıç ve şarapla birlikte çok uyumluydu.Vino Dessera Cabernet Merlot şarabını tercih ettim. Kadehi 20 TL.
  Ana yemek olarak tercihim Bodrum Ahtapotu ızgarası, kırmızı soğan turşusu ve fırınlanmış tatlı patates ile hem lezzetli hemde sunumu mükemmeldi. En belirgin özelliği Merlot ve Shiraz rose sosunda pişmiş ve ızgara edilmiş Ahtapot yumuşacıktı 38 TL.Tatlı olarak mozaik pasta denedim. İçi cevizli tam ev yapımı bir lezzet. Özlem Güçlü, menüyü şef Hazer Amani ile birlikte oluşturmuş. Amani, birçok ödülle taçlanmış bir dünya şefi. Mekanın aslında küçük bir mutfağı var ama bu küçük mutfakta bu lezzetleri çıkarmak maharet ister.Adı üstünde şarap kavı geniş ve istediğiniz bir şarap mekanda yoksa bir sonraki gelişinizde tedarik edebilirler.
  Civarda çalışan kesim için öğle menüsü de oluşturmuşlar bu şekilde oldukça avantajlı fiyatlarda hemde yanında şarapla yemek yemeniz mümkün.
  Uniq İstanbul bildiğimiz Avm mantığında değil burada tekstil ürünü satan mağazaların olmaması ziyaretçi sayısını etkilemiş. Özellikle akşam saatlerinde mekanlar maalesef boş. Hemen yanındaki Ww Arenada etkinlikler çok yeterli değil. Aslında iyi ve kaliteli etkinlikler konserler olsa buranın ziyaretçi akınına uğramaması için bir neden yok. Uniq yönetiminin bu duruma acil bir çözüm bulması şart bence yoksa bu kaliteli mekanların burada durması zor. Siz en iyisi bu aralar gidin ve bu lezzetleri deneyin.
  8 yıl önce
Bu işletme size mi ait?
İşletmenizi yönetmek için
Kayıt Olun!
YAKINLARDAKİ BENZER MEKANLAR
#
Mobil ile Her Yer Elinin Altında!
Yoldayken acıktığında ya da yeni mekanlar görmek istediğinde mekan.com uygulamasını kullanarak sana en yakın mekanları keşfet!
#
Restoran Paneli İşletmenizi internete taşıyın,
milyonlarca kişiye ulaşın!
HEMEN KAYIT OLUN