info@mekan.com
Adım Adım Gurme

Adım Adım Gurme

2000
puan
Yemeyi, içmeyi, gezmeyi çok ama çok seviyoruz. Bunları da paylaşıyoruz!...

YORUMLAR

  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Gecenin bir körü Avrupa yakasında eğlendikten sonra kalkıp taa buraya kadar o mükemmel kebaplardan yemek için geliyorsak Kilisli Fiko’nun lezzeti hakkında başka laf etmeye gerek yok. Müthiş, müthiş, müthiş!
  Ustanın tam kıvamında pişen kebabı alıp önceden ısıttığı o sandviç ekmeğinin içine koyuşu, sonra tek lokmalık parçalar halinde dilimlemesi ritüelini izlemek sizleri daha da acıktıracaktır. Ayran bu sandviçin vazgeçilmez yancısıdır. Ama damağınızı coşturan, lezzet patlamaları yaratan nedir diye sorarsanız sandviç ile beraber servis edilen o salatası derim. Altın vuruş o salatayı yemeğe katık ettiğinizde yapılmış oluyor, ikisinin ağızdaki karışımı sizi ayrı dünyalara götürüyor. Yiyin, yedirin!
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Kantin’in modern esnaf lokantası olarak tanımlanabileceğini düşünüyorum. Her gün değişen menüsü ve içerideki samimiyeti ile tatlı bir yerdir burası. Mekanın sahibi ve şefi Şemsa’nın “Kulaktan Dolma Tarifler” blogunu düzenli takip eden biri olarak söyleyebilirim ki yapılan bütün yemeklerde özen, yaratıcılık ve emek vardır.
  Yemeklerdeki lezzet standardının hiçbir zaman düşmediği Kantin’de şunu yiyin, bunu yiyin diye özel bir öneri yapmak bana anlamsız geliyor çünkü ne yeseniz gerçekten “bir dokunuş” olduğunu hissedecek ve ondan keyif alacaksınız. Hangi malzemenin iyisi/mevsimi olursa, ona göre değişen ve güncellenen menüsü size bol bol sürpriz yapacak.
  Peki madem bu kadar övüyorsun mekanı neden 4 yıldız verdin derseniz, Kantin’in pahalı olmasından dem vururum sizlere. Bu kadar yüksek fiyatlar bana her zaman anlamsız geliyor, biraz daha uygun bir fiyatlandırma politikası güdülebileceğini düşünsem bile istedikleri ciro ve karı elde ediyorlarsa uygundur. Ancak kıytırık bir zincir kafede bir yemeğe 30-40 TL vermektense, bence 10 TL daha fazla vermeyi göze alın ve gelin Kantin'de yiyin.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Pişi keşfettiğim günden sonra aşırı popülerleşen bir yer oldu, eskiden hafta sonu buraya gitmek bir keyifken, artık yorgunluğumu artıran bir hal aldı. Durmadan koşturan garsonlar, önünde sıra bekleyen tonlarca insan… Tabi bu kadar talep mekanın kalitesinin zaman içerisinde düşmesine neden oldu, bütün bu sebeplerle artık ancak hafta içinde kahvaltı yapmak istersem burayı tercih ediyorum.
  Burger kısmını hiç denemediğim Pişi’nin kahvaltısının genel lezzeti biraz gerilese bile halen fena değil, fiyatlar uygun. Öncelikle bir serpme kahvaltı söylersiniz, onu karışık pişi tabağıyla destekler, pestolu tostu da ortaya tadımlık olarak alırsınız. Bu güzel menünün tamamlayıcısı ise hiç şüphesiz güzel bir muzlu süttür. Verdiğim menü sayesinde hem klasik kahvaltı yaparsınız, hem de farklı lezzetlerden tadarsınız. Çay seven bir insansanız Pişi size itekler, serpme kahvaltıyla sadece tek çay verir, ondan sonra her bardağınıza 2 TL keser, buna dikkat edin. Bütün bunların haricinde Beşiktaş’taki kahvaltıcı enflasyonunun geldiği son nokta artık sıkıcı olmaya başladı, o nedenle alternatiflere yönelmekte fayda var.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Şair Leyla, ismini aldığı sokağa güzel bir hava katan, şirin bir mekan. Hafta sonları baya kalabalık, rezervasyonsuz yer bulmak zor, zaten hafta sonu giderseniz mutlu olmanız da zor çünkü servis aksıyor; en iyisi hafta içi tercih etmek. Sohbet etmek istiyorsanız ya üst katta ya da dışarıda oturacaksınız yoksa müziğin yüksek sesinden birbirinizi duymakta zorlanırsınız. Müziğin sesini bu kadar açmaları çok saçma, hatalarının da halen farkına varmış değiller. Yemeği başka yerde yiyip kokteyl veya bira içmek için gelin buraya çünkü yemekler yavan ve tatsız, isim var, görüntü var ama içerik yok.
  Buradaki kokteylleri yaparken uğraşıyorlar, belirli bir seviye tutturulmuş; o nedenle en makulü -mojito hariç- onlardan denemek. Hatta siz en iyisi mekana has kokteyllerden deneyin, mesela “kara üzüm”, “mastika” gibi. Biraz popüler olduğu için bozan mekanların arasında saydığım Şair Leyla her halükarda halen fena değil, civarda takılanlar için tercih edilebilir bir seçenek.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Livar Balıkevi tam manasıyla manzarasını satan bir yer. Zaten burayı keşfetmem de, “Yaa şurasının manzarası ne güzelmiş, nasıl çıkılır ki o yukarı” demem vesilesi ile olmuştur. Genel olarak diğer Arnavutköy balıkçılarına kıyasla daha uygun fiyatlı olan Livar, sıcak ve samimi ortamıyla içinizi ısıtır. Oturacaksanız kesinlikle terası veya ikinci katı tercih edin, rezervasyon yaptırmayı unutmayın.
  İlk başta masanıza teşrif eden mısır ekmeği çok güzel. Mezeler ortalama seviyede, peynir ezme bir miktar öne çıkıyor. Soğanlı ve nar ekşili domates salatası zaten tam bir klasik, bol zeytinyağı ile kendini buluyor. Ara sıcaklardan sadece kalamarı denemiştim, dondurulmuş vasat bir kalamardı. Gayet doyduğumuz için balık kısmını es geçtik ve mekan ikram olarak dondurmalı irmik helvası getirdi. Tatlı başarılıydı, yemekten mutlu kalkmamızı sağladı. Ortalama lezzetleri, görece uygun fiyata, müthiş bir manzara eşliğinde tatmak isterseniz buraya bir şans verin derim.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Adem baba klasik olmuş bir mekan. Yıllardır standartlarını korumayı başarmış güzel bir restoran. Zaten bu nedenle sürpriz ile karşılaşmak istemediğiniz ve makul fiyata balık yemeyi düşündüğünüz zamanlarda akla geliyor. Önden gelen mısır ekmeği gayet lezzetli, karnınızdaki ilk açlık çığlıklarını bastırmayı başarıyor. Sonrasında olmazsa olmaz bol peynirli güzel bir salata, zeytinyağını boca ederek karıştırıyorsunuz ve mükemmel salatanız hazır. Mevsim balığınızı beklerken eşlikçinizin şalgam suyu olması elzem. Porsiyonlar yeterli seviyede, balıklar taze, doğru pişirme teknikleri uygulanıyor. Yemekten sonra her zaman çay/kahve içip içmek istemediğiniz soruluyor ve siz yemek sonrası keyfinizi yaparken hesabınız masaya geliyor.
  Fiyatlar Arnavutköy’e kıyasla uygun. Son not olarak mekanda alkol servisi bulunmadığını belirtelim. Burası keyif yapılacak uzun sohbetler için değil, canınız balık çektiğinde hemen yiyip, kalkmalık bir yer.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Beşiktaş’ta bira üzerine özelleşmiş mekanların en iyisi United Pub. Fıçı bira olarak Türk Tuborg’un ithal ettiği biralar sunuluyor, bunlar: Tuborg, Carlsberg, Hoegaarden, Guinness ve Weihenstephanen. Şişe bira isterseniz ise çeşit baya fazla, sanıyorum 50’yi geçiyordur. Muğla menşeili Gara Guzu da menüde yer alan biralar arasında. Fiyatlar genel olarak Beşiktaş klasmanının bir miktar üzerinde, yine de çok fazla olmadığını söyleyebilirim. Biraların doğru servis edilmesine dikkat ediliyor, mesela bütün fıçı biralar kendi özel bardaklarında sunuluyor, Hoegaarden’in içerisine bir tane portakal parçası atılıyor. İstenirse biralar hakkında garsonlar sizleri bilgilendiriyor ve hangi yemekler ile uyabileceğini söylüyorlar.
  Burada hiç yemek yemedim, pek yiyen de görmedim; bu nedenle asıl amaç bira içmek olsun, başka yerde yemek yenilip gelinebilir. Beşiktaş civarındaki sevdiğim ortama sahip mekanlardan biri burası, konumu dolayısıyla da baya merkezi bir noktada, geleni geçeni izleyebiliyorsunuz. =)
  Köpeksever Mekan: Köpeğimiz ile geldik ve dışarı kısma oturduk. Herhangi bir sorun olmadı, hatta hem garsonlar hem işletmeciler köpeğe ilgi gösterdiler.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Nizam Pide müthiş bir restoran, aşık olduğum tatlılardan olan fırın sütlacı İstanbul’da en güzel yapan yer. Çoğu zaman burasının sütlacını aş eriyorum, kolay kolay aklımdan çıkmıyor.
  Son zamanlarda tasarımını yeniledi restoran, biraz daha şık hale geldi içerisi, bence gerek yoktu. =) Burası güzel bir esnaf lokantası, ev yemekleri başarılı görünüyor, tercih edenleri de gördüm ancak ben hiç yemedim. Mercimek çorbası denemiştim, güzeldi, hele yanında getirdikleri ekmek çok lezizdi, ban ban ye. Tattığımız pidelerin hepsinden zevk aldık, pastırma kaşar birleşimi bizleri özellikle mutlu etti. Tabii ki bütün bu saydıklarım teferruat çünkü dediğim gibi efsane bir fırın sütlaç ile karşı karşıyayız. Sütlacın şeker oranı yerinde, sizi baymıyor, yoğun bir kıvamı var, güzel pişirilmiş, toprak kapta servis ediliyor. Üzerine fındık tabiri caiz ise boca ediliyor, ellerini korkak alıştırmamışlar. İsteğe göre muz, bal, kuru uzum falan koyulabiliyor, ben ruh halime göre seçim yapıyorum; genellikle sadece fındıklı yiyor, bazen birkaç parça muz dilimi ekletiyorum. Sütlaçtan aldığınız her kaşık sizi başka diyarlara götürüyor, güzel hülyalara daldırıyor, bitmesin istiyorsunuz, bu güzel rüyadan uyanmamalıyım diyorsunuz. Of of, anlattıkça tekrar canım çekti.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Madam Despina gayet izbe bir yerde konumlanmış, iç tasarımı falan Anadolu düğün salonlarından hallice. Fasıl ekibi aşırı paragöz(hangisi değil ki?), müzikleri idare eder seviyede. Anlamsızca ünlendiğini düşünüyorum bu mekanın, veya belki eskiden güzeldi ama sonra artan talep karşısında günümüzdeki halini aldı. Benim bir mekanı beğenmem için öncelikle samimi olması gerekir; Madam Despina ise samimi gibi görünen ama içten pazarlıklı bir yer. Sadece müşteriyi ütmek üzerine kurguladıkları bir sistemleri var, tuvalete giderken bile para ödemek bu dönem için saçmalık. Garsonlar küfreder gibi hizmet ediyor. Sakın kalabalık bir masa olarak, hele hele doğum günü vb. özel günleri kutlamak için gitmeyin, “aha bu masa bize hayır diyemez, bir güzel paracıklarını alırız.” diye bakarlar, bütün geceyi zindan ederler.
  Et yemeklerini kotarıyorlar, ciğer başta gelmek üzere bazı mezeler/ara sıcaklar fena değil, bunun haricinde her şey sıradan. Fiyatlar bu sıradanlığa kıyasla fazla. Hizmetini asla beğenmediğim, fazlasıyla samimiyetsiz bulduğum, ününün hakkını veremeyen bir mekan olan Madem Despina’yı tercih etmeye gerek olmadığını düşünüyorum. Kısaca; vasat hizmet, sıradan yemekler, çok ama kötü servis ile karşılaşırsınız burada.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Dönerin yeniden popülerleştiği son dönemlerde patlama görülen birbirinin aynı restoranlardan farklılaşıyor Frango, soslu döner konseptiyle öne çıkıyor. Bu soslar öyle basit soslar değil, üzerine düşünülmüş, döner ile uyum sağlayan soslar. Dükkan biraz kötü bir bölgede, sadece önünden geçtiğim için yerini biliyorum, içine girip de yemişliğim yok; hep eve servis olarak söyledim. Eve servis konusunda hızlılar, yolladıkları cin biberler çok iyi gidiyor dürüm dönerleri ile, bunun haricinde paketleme falan da başarılı.
  Lezzet ise gerçekten mükemmel, etleri tek başına belki damakta lezzet patlamaları yaratmıyor ama Frango’ya özgü sosları ile birleşince evrim geçiriyor, başkalaşıyor, kendisini çok büyük zevkle, bir güzel yediriyor. Dürüm ekmeğini kepekli lavaşa tercih ederseniz aldığınız tadın daha iyi olacağı tüyosunu vermek isterim. Hastası olduğum ve ilk denenmesini tavsiye ettiğim sosları tabii ki tahinli. Muazzam. Burayı merak ettiyseniz ve bu tavsiyeyi okuyorsanız, tereddüt bile etmeyin, hemen eve söyleyin.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  ntakya mutfağını icra etmek zor iş, bu işe soyunuyorsanız hakkıyla yapmak gerek. Burası maalesef ki sadece ismiyle öne çıkabilir, lezzetleriyle değil. Yoğurtlu mezeler karaktersiz, humus, muammara ve cevizli biber güzel sayılır. Ama asıl hayal kırıklığı Antakya usulü yapıyoruz dedikleri soslu dürüm. Yemeğin akılda, damakta kalır hiçbir yönü yok, bir şeyler değil çok şeyler eksik içerikte. Kabak tatlısı başarılı gibi, kıtır kıtır. Servis orta şekerli. Bütün bunların birleşimi ise bir kere şans verdikten sonra bir daha aklınıza gelmeyen bir mekan olarak karşılığını buluyor. 6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Bilmemkaçıncı nesil kahveciler tam etrafımızı çevirdi çeviriyor derken ilk denediğim "artistik" kahveci Mambocino oldu. Her daim kalabalık olması ve açıldığı sokağa yeni bir hava katması ile her geçenin de dikkatini çeker oldu.
  Dışarıda oturduğumuzda menüde ve her yerde bulunabilen bildik kahveleri denedim; fena olmasalar bile çarpıcı da değillerdi. Bir gün ise bara oturdum ve kendimi barista ile sohbet eder bir halde buldum. Yo yo, hayat hikayemi anlatmıyordum, ne tür tatlardan hoşlandığımı, kahvede neyi aradığımı izah ediyordum. Hala üçüncü nesil kahvecilerin böyle baristalarının olması bana garip geliyor, alışamadım kendilerine, güncellemem lazım zihnimi. =)
  Barista tam olarak beni anladı, aradığım o tatlılığı "Wonderland" isimli kahve ile bana sundu ve gerçekten beğendim. Kahvemi, mekanın insanın içini açan tasarımı ve güzelyüzlü çalışanlar eşliğinde yudumladım. Çevre coğrafyada pek fazla rakibi olmayan Mambocino'nun kahveseverler tarafından denenebileceğini düşünüyorum.
  Köpekserver Mekan: Köpeğimizle gittiğimiz zamanlarda garsonlar köpeğimize ilgi gösterip, sevdiler ve iyi davrandılar.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Wos
  İş Kuleleri’nin yemek katında bulunan Wos, eski dükkanını kapatarak, daha geniş ve ferah bir yere taşındı; artık hizmete yeni yerinde devam ediyor. Mekan daha çok hızlı atıştırmalıkları olan tost ve wrapleri için tercih ediliyor.
  Öğle yemeği için denediğimiz restoranda servis pek aksamadı ancak bunda restoranın görece tenha olması da etkili diye düşünüyorum. Yemek olarak “Wos Beyaz” isimli tostu sipariş ettim, yanına da ayran söyledim. “Wos Beyaz”, beyaz peynir, kaşar peyniri, mısır, zeytin, maydanoz ve domatesten oluşuyor. Ayrıca tostta kullandıkları ekmek kendilerine özel.
  Malzemesi yeterli seviyede bulunan tost ise lezzet olarak sınıfta kaldı, öncelikle çok kuruydu, ağızda dağılan o lezzetli tostları arattı. Ellerini korkak alıştırmadan tereyağı veya zeytinyağını daha çok kullanmalarını öneririm mekana, bunun yanı sıra tost ekmeğini bir miktar daha inceltmek de çözüme katkı sağlayabilir. Böylelikle daha dengeli bir tost yaratmış olurlar.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Pendik Marina'da yer alan Sandzak Balkan Mutfağı, ağırlıklı olarak boşnak yemekleri sunuyor. Başlangıç olarak füme ve kuru et alıyoruz. Füme et güzel, olması gerektiği gibi. Kuru et ise eh işte, ayrıca zaten kuruduğu için yeterince tuzlu olan kuru etin üzerine bir de deniz tuzu serpmelerine anlam veremedim.
  Başka balkan lokantalarında da yediğim böreğin hiçbir numarası yok, hamurdan ibaret, geçiniz diyorum; ancak diğer lokantalarda da böreğin böyle sunulduğunu belirteyim; herhalde olması gerekeni bu.
  Başlangıçlardan sonra ana yemek olarak et söyledik, etler sulu bırakılmış fena pişirilmemişti; yine de mühürlemeyi tam olarak becerdiklerini söyleyemeyeceğim. Etlerle beraber gelen ev yapımı hardalları gayet başarılı ancak baya acı, burnunuzdan solurken bile acısını hissediyorsunuz, uyarayım.
  Mekanın en kötü yanı ise turistik bir havaya bürünmüş olması, kendimizi garsona bırakalım dedik ve büyük bir hata yaptık; masaya ne var ne yok bol bol getirdi, makul ve tadımlık porsiyonlar ayarlayamadı. Bu nedenle, fazla doyduğumuz için yemekleri bitiremedik, israfa üzüldük. Böyle bir muameleye gerek yok. Ayrıca 33'lük biranın fiyatı 15-17 TL civarında, fazla pahalı. Mekan genel olarak fena olmasa da yüksek fiyat politikası nedeniyle bir daha gideceğimi sanmıyorum.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Karadeniz Lezzet Lokantası'nın yemeklerine diyecek pek bir şey yok, gerçekten herkesin damak tadına uyacak, güzel yemekler yapıyorlar. Günlük olarak pek çok farklı çeşit ev yemeği sunuyorlar, bunun yanında ızgara seçeneği de her zaman mevcut. Pideleri mükemmele yakın, kavurmalısını denemeniz lazım.
  Buna karşın, öğlenleri aşırı bir yoğunluk var; masa bulmanız, sipariş vermeniz ve sonrasında hesabı ödemeniz mesele haline geliyor. Ayrıca sundukları lezzete kıyasla yemek fiyatları insafsızca yüksek tuttuklarını düşünüyorum. Kısaca yemekler güzel mi? Güzel. Ancak bu fiyatlara hak ettiklerini söylemek zor, bu nedenle puan kırdım.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Yemekleri fena değil ancak öyle efsane sıfatını hak edecek bir tarafı olduğunu düşünmüyorum. Suratsız garsonlar, genel olarak kötü servis, müşteriyi düşünmeyen bir işletme havası hakim.
  Fiyatları uçuk, yediğinizin hakkı bu değil. Sadece nakit çalışmaları bu dönemde bana göre saçmalık. Bu kadar zorlamaya lüzum yok. Adına kanıp da buraya gitme gafletine düşmeyin.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Öğlenleri çok kabalalık olmasına rağmen servis aksamıyor, garsonlar güleryüzlü ve yardımsever. Yemek çeşitliliği gerçekten fazla, ülkenin her yöresine has yemek yapmaya çalışıyorlar. Sizler camekanın arkasından yemekleri merakla incelerken aşçılar her yemek hakkında bilgi vermekten geri durmuyorlar.
  Tek eksiği yemekler fazla etli, eti çok sevmeyen biri iseniz kendinize göre sıcak bir yemek bulmanız zor. Mekan bu handikabı zeytinyağlı bölümü ile kapatıyor. Mezeleri tek tek seçerek zeytinyağlı tabağınızı oluşturabilirsiniz. Döner başarılı, yağ oranı makul, yanında gelen ince lavaş kendi üretimleri.
  Yemeklerde yağ bol kullanılmış ancak midenizi rahatsız edecek kalitesiz bir yağ değil, yine de ortalama bir ürün. Özellikle Rize Kavurması olan günler, bu yemeğin tadına bakmanızı öneririm. Genel olarak idare eder seviyede bir restoran.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Çukur Meyhane'ye severek gider ve Aret'i orada görürdüm. Sonra bir baktım ki Aret ayrılmış ve kendi yerini açmış; eh genel olarak da yorumlar olumlu. Gitmeli dedim ve hafta sonu için rezervasyon yaptırdım, özellikle hafta sonu rezervasyonsuz yer bulmak imkansız gibi.
  Geçe bırakmadan bir hususu belirtmekte yarar var: Servis inanılmaz aksıyor. Masalar dip dibe yerleştirilmiş, ne kadar kişi sığdırılabilirse o kadar kişi sığdırılmış, zaten bu beni rahatsız etti; üstüne üstlük bu kadar kişiyi kaldıracak kadar garson yok etrafta, garson yanınıza gelip siparişinizi alırken bir şeyi unuttuysanız yandınız çünkü bir daha garson bulmak gerçekten büyük mesele.
  Soğuklara gelirsek; topik boyutuna kıyasla pahalı, lezzeti fena değil. Pilaki eh işte, Girit Ezme kötü, fazla sulanmış, evde de yaptığımız bir meze olduğu için iyisini yemiş biri olarak tatmin olmadım. Atom aralarında en başarılı olanı, acıdan yakıyor ama mutlu ediyor. Kısaca soğukların pek bir numarası yok. Yalnızca Hardal Soslu Uskumruya ayrı bir parantez açmak lazım, gerçekten beğenilen yegane üründü.
  Ara sıcaklardan ilk gelen humus, yalnız humusu yaparken nohutların dış kabukları soyulmamış, yerken anlayabiliyorsunuz, lezzetsiz, sınıfta kalıyor. Yaprak ciğer geceyi kurtaran ürün oluyor, her şeyiyle kıvamında, çok lezzetli. Bundan sonra gelen balık köftesi, mantısı vs. denenmiş ama olmamış ürünler kategorisinde, baharat ve tuz oranlarını ayarlamakta başarısız olmuşlar.
  Bir sürü şey yiyip hepi topu 2-3 ürünü beğenince mutsuzluğumuz tavan yapıyor, tatlı yemeden kalkalım diyoruz. Tabii hesabı masaya istemek ne mümkün, çıkışa yöneliyor, zar zor bir garson bulup hesabımızı ödüyor ve mekandan hayal kırıklığıyla ayrılıyoruz.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Agency'i iş yemeği için öğle arasında denedik; önceden rezervasyon yaptırmıştık, masamız hazır ve her şey yerli yerindeydi. Garsonlar ilgiliydi, yemeklerin servisi kalabalık olmamıza rağmen aksamadı.
  İlk olarak yufkada karides denendi ve bu lezzetli bağlangıç herkesin dikkatini çekti; sonra somon gravlax servis edildi ki o da gayet iyiydi. Masanın çoğunluğu mekanın özel yemeklerinden olan fıstıklı somonu denedi ve ziyadesiyle memnun kaldı. Ben ise kırmızı etten şaşmadım ve kıvamında pişirilmiş bir dana antrikot ila karnımı doyurdum.
  Ayrıca Agency'nin iyi bir şarap kavı var, sommelierde sizi başarılı bir şekilde yönlendiriyor; cana yakın bir kişilik. Bütün bu güzelliklere karşın, fiyatları biraz pahalı bulduğumu belirtmeliyim.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Kuru ete özel ilgisi olan, bunun için kah Gaziosmanpaşa'ya, kah Pendik'e gitmekte beis görmeyen benim için Etiler'de açılan Boşnjak Mutfak hizmete başladığı ilk gün gidilecekler listesine eklenmişti!
  Mekana vardığımızda ortam gayet sakindi, bizimle ilgilenen garsan ise ayrı bir gıcık günündeydi, masaya uzakta duruyor, kendimizi ona duyuramaz isek lütfedip masaya doğru eğiliyordu. Yöresel yemeklerinizi ve konseptinizi tanıtabilir misiniz sorumuza verdiği yegane cevap menüde yazılanları tekrarlamaktan ibaretti. Garsondan ümidi kesip öylesine sipariş verelim dedik.
  İlk olarak Pite ismini verdikleri böreklerden söyledik, ancak bir iki lokma ağzımıza atınca söylemez olaydık dedik. İç malzemesi azıcık, komple hamurdan ibaret olan başarısız bir börekti.
  Yemeğimiz, kuru et tabağı ve kaymaklı biber turşu ile devam etti. Kuru et benim için inanılmaz bir hayal kırıklığı oldu, etin kuruluğu falan yoktu, o ağızda oluşması gereken yoğun ve kıvamlı lezzet patlamaları ortaya çıkmadı. Kaymaklı biber turşusu fena değildi.
  Son olarak 2 farklı köfte söyledik, neyse ki köfte yapmayı biliyordu aşçımız, köfteler sulu sulu geldi, yumuşacıklardı ve çok lezizlerdi. Finali ise trileçe ve türk kahvesi ile yaptık. Her ikisi de standarttı.
  Neticede, konsepti dışında pek çok yerinden sıradanlık akan, boşnak yemeklerinin hakkını veremeyen bu restoran yerine, biraz yol yapmayı göze alarak yukarda saydığım semtlerdeki boşnak lokantalarına gidin. Hem fiyatlar çok daha uygun olacaktır hem de yemekler daha leziz.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Buranın bozası, benim bozayla aramı tekrar yaptı, bana bozayı sevdirdi; hem de öyle bir sevmek ki zaman zaman aş ermek kıvamında.
  Eşimle kesinlikle favori yerlerimizden biri, Kurtuluş'un o samimi mahalle havasını yansıtan güzel bir esnaf dükkanı. Laf aramızda dondurma da çok lezzetli, "Mmmm." efektleriyle yiyeceğiniz garanti. Kısaca, adamların kullandığı süt günlük, taze ve sağlıklı, bu nedenle her ürünün tadı çok güzel, çok doğal.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Bosphorus Brewing Company (BBC) evime 2 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor, 2014 yılında aşırı şekilde popülerleşen mekan şu an için durulmuş vaziyette ancak halen fazlasıyla dolu. İstanbul’da kendi birasını üreten çok az kurumdan biri burası, değişik ve denenesi biraları var; hangisini seveceğinize deneyip de karar vermelisiniz. Zaten garsonlar ve barmen yeterince yardımcı oluyorlar, siz aradığınız tadı tarif ederseniz, onlar yönlendirecektir.
  Yemekler tam bira eşlikçisi olacak şekilde tasarlanmış, biraz yağlılar ama genel olarak lezzet konusunda önemli bir problem yok. Mekanın tasarımı güzel ve hoş bir bahçesi var; belirtmeden geçemeyeceğim ki genellikle yabancılar burayı tercih ediyor. Bütün bu iyi yönleri silip atan ise fiyatlar, gördüğüm en fahiş fiyatlar BBC’de, mahalle pubı havasındaki bu mekan fiyatlarıyla lüks ötesi bir pub haline dönüşüyor. Üzülerek belirtmeliyim ki fiyatlar bu seviyede olduğu sürece bir daha adımımı atmayacağım bir yer BBC.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Çevrede çok fazla tercih edilebilecek mekan yok; Taş Sofra restoranın tasarımı ve düzgün görüntüsü ile öne çıkıyor. Denediğim çorbalar istediğim kıvam ve yoğunlukta değildi; belki et suyu kullanmayı ve daha az sulandırmayı düşünebilirler.
  Bir gün lahmacun denedim, maalesef onda da lezzet namına pek bir şey bulamadım. Burada yediğim ve beni en mutlu eden ürün ise beğendi et şiş oldu. Beğendi tam kıvamında hazırlanmış idi hatta bana göre daha yağsız olabilirdi, şişler sulu bırakılmış ve güzeldi. Ancak bu yemek öğlen için ağır geldi. Kullanılan yağlardan mı bilemiyorum. Çevrede pek bir alternatif olmadığı için denenebilecek bir mekan, servisin aksadığına ise şahit olmadım.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Konya'da etli ekmek ve mevlana yemişliğim var diyerek lafa gireyim; ayrıca bamya çorbasına bayılırım. Mis Konyalı'ya öncelikle tek bir şans vermeyi düşündüm, gidip mevlana yiyeyim; beğenirsem ilerleyen günlerde bamya çorbasını ve diğer ürünlerini denerim dedim.
  Servis gayet düzgündü, çalışanlar işlerini layıkıyla yapıyorlardı. Mevlana hızlı bir şekilde masaya getirildi. İlk ısırığımı alınca pidenin ortalama bir lezzette olduğunu fark ettim; ayrıca fazla yağlıydı. Tabii fazla yağ her zaman sorun olmuyor, yeter ki kaliteli bir yağ kullanılmış olsun. Ancak yemeğin ardından midem rahatsız oldu, yemeği öğleden sonra yemiştim ve rahatsızlığım akşama kadar sürdü. Maalesef ki verdiğim tek şansı olumlu bir şekilde değerlendiremedi Mis Konyalı.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Ramazan Bingöl'ün restoran işletmeciliği konusunda kitapları olduğunu mekana gidene kadar bilmiyordum. Mekandaki üstün hizmet kalitesi ve servisin aksamaması merakımı celbetti ve biraz araştırma yaptım; gördüm ki Ramazan Bey bu işlerin üzerine kafa yoran; her zaman daha iyiyi arayan biri.
  Restorandaki her şeyin sistemi kurulmuş, aracınızı valeye bırakmanızdan itibaren güleryüz ile karşılanıyor ve masanıza yönlendiriliyorsunuz. Garsonlar hizmet etmekten mutlular, hepsinin özellikle eğitildiği çok belli. Benim en çok hoşuma giden şey ise garsonların yapmacık bir mutluluğu olmaması idi, gerçekten işlerini severek yapıyorlardı. Fazla aç olmadığım için, garsonun da yölendirmesi ile acılı zırh kıyma tercih ettim. Etin makine ile değil, zırhla çekildiği belliydi, gayet yumuşak hazırlanmış ve sulu bırakılmış leziz bir kebap yedim. Bunun ardından tatlıyla beraber çayımızı yudumlayarak yemeği sonlandırdık.
  Normalde alkolsüz mekanları pek tercih etmesem de Ramazan Bingöl, özellikle başarılı servisi ve güleryüzlü hizmeti ile beğenimi kazandı.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Ayder Restaurant, çevredeki çalışanlar tarafından öğle yemeği için yoğun olarak tercih ediliyor ve kalabalık oluyor. Ben de bugüne kadar iki kere ve öğlenleri restorana uğradım. Servis aksıyor, garsonlar müşterilere yetişemiyor. Biraz beklemeye hazır olun.
  Kuru fasulyesi yağlı ve içinde bol bol et parçası var. Yağ midenizi rahatsız etmiyor, lezzetli ama porsiyonu küçük, fiyatının ederi bu değil. Yanında pilav sipariş edebilirsiniz, sizi üzmez. Kavurmasını pek beğenmedim, öne çıkan herhangi bir tarafı yok.
  Ayder'in tatlıları ise çok ama çok üst düzey. Sütlaç İstanbul'daki en iyi örneklerden, kadayıflı muhallebisi ise o kadar hafif ki kaşık kaşık porsiyonlarca yiyebilirsiniz ve bana mısın demezsiniz. Tatlılara bol fındık döktürmeyi ihmal etmeyin, çaylar ikram.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Dış kapısının küçüklüğüne aldanmayın; Joker'in içi o kadar büyük ki şaşırmanız garanti. Buna rağmen cuma ve cumartesi akşamları yer bulmak için şanslı olmak lazım. Mekandaki alkol çeşitliliği yerinde, yemekler çok lezzetli olmasa bile içeceğin yanında atıştırmak için ideal.
  Şarap menüsü gelişkin, şarapların fiyatlandırması güzel ayarlanmış, öyle 3 veya 4'le çarpmamışlar perakeden fiyatlarını. Burası keyifle şarap yudumlamak için tercih edilebilir. Butik biralar konusunda ise önemli bir sıkıntı var. Menüden hangi birayı seçerseniz seçin, alacağınız cevap genellikle aynı: "Maalesef şu an için elimizde bulunmuyor.". Müşteriye olumsuz bir cevap vermek yerine, ellerinde olan biraları kara tahta ile bir yerlere yazsalar daha mantıklı olacak.
  Joker'in gönlümüzü asıl fetheden yönü ise hayvan sevgisi. İçeriye köpeğinizle gelip, keyfinize bakabilirsiniz. Yaşasın havhavlar!
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  İki tane devasa pizza fırınına sahip olan Due Forni'nin iç düzenlemesi yapılırken paradan kaçınılmadığı belli, tasarım iç açıcı. Her yer özenle döşenmiş. Bir öğlen iş yemeği için uğradım, pizza yiyip, yanında bir kadeh şarap içtim.
  Pizza, maskarpone peyniri ile servis edilen füme somondu, ince ve leziz bir hamurun üzerinde malzemeden kaçınılmamıştı. Şarap ise hafif bir İtalyan kırmızı idi, garsonun yönlendirmesi ile kadeh olarak aldım. Mekandan keyif aldım mı, evet aldım. Ancak fiyatları biraz daha aşağı çekseler puanımın daha yukarılara gideceğini belirtmek isterim.
  Her şeye rağmen Due Forni şık ve keyifli bir İtalyan Lokantası olmuş, denenmeyi hak ediyor.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  stanbul sonunda viski barına kavuştu. Yeni yeni filizlenen ve gelişen viski kültürü artık yuvasını buldu. Barley'in atıştırmalıkları lezzetli, hele viskinin yanına servis edilen turşu gibi yaratıcı eşlikçiler çok güzel.
  Türkiye'ye ithal edilen hemen hemen her viskiyi burada bulabiliyor; ister tek olarak, ister özel hazırlanmış tadım paletleri içerisinde tadabiliyorsunuz. Fiyatlar normal seviyede, belki viski artık biraz daha halka inecektir bu sayede. Bu kadar viskiden bahsettik ama Barley'in geniş bir butik bira seçkisi de mevcut.
  Bütün ekip ve barmenler viski konusunda eğitilmiş, viski içmek istiyorsanız ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız sizi zevkle yönlendireceklerdir. Aşağıya atari koymaları hoş olmuş. Ben burayı baya sevdim dostlar.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Rigel manzarasının kaymağını yiyen, kendisini lüks olarak tanımlayan bir balıkçı. Çoğu masada boğaz ayaklarınızın altında, keyifli bir atmosferi var.
  Bu atmosferi tamamlayacak lezzetler ise maalesef ki yok. Mekana yoğun olmayan bir saatte 7 kişilik bir grup olarak gittik. Ne gelen mezelerden keyif aldık, ne de garsonun önerisine uyarak servis edilen balığımız güzeldi, bir kere başarısız ızgara edilmişti. Bu kadar mutsuzluğun üzerine bir de fahiş fiyatlar eklenince Rigel gözümde tamamen bitti.
  Çok çok daha iyi alternatifler var Rigel'e gelene kadar; biraz araştırmak yeterli olacaktır.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Nicole'da tattığım şarap eşleştirmeli degüstasyon menüsü, ülke sınırları içerisinde yaşadığım yemek deneyimlerin arasında en iyisiydi diyebilirim sanırım.
  Mekanın atmosferi tam olması gerektiği gibi, şık ve mesafeli, ilgi, alaka ve servis katiyen aksamıyor. Herkesin gözü sizi üstünüzde, yemekten keyif almanızı bekliyorlar. Keyfinizi engelleyen bir unsur var ise de hemen çözmeye hazırlar. Aylin ve Kaan Şefler müthişler, masa masa dolaşıyor, müşteri ile bizzet ilgileniyorlar.
  Sommelier gayet bilgili, şarap ve yemek eşleştirmeleri keyifli. Şaraplar hakkında size kısa kısa bilgiler veriliyor; şaraba ilginiz var ise sohbeti devam ettirmeniz mümkün. Menü hazırlanırken mevsimselliğe önem veriyorlar; doğru malzemeyi arayıp buluyorlar; Feriköy Organik Pazar'ından alışveriş yapıyor ve diğer malzemeler konusunda güvenilir tedarikçiler ile çalışıyorlar.
  Fiyatlar dışarıdan bakınca pahalı ancak gelip burada yemek yiyen birinin, ödediği tek bir kuruşuna bile acımayacağına eminim. Dışarda 5 kez yemek yiyeceğinize, 1 kere Nicole'a gelin kafi, aldığınız zevk daha fazla olacaktır.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Çapa-Marka'nın yorumunu kattığı yeni Birahanemiz Beer Hall pek güzel olmuş. Alan büyük ve iyi değerlendirilmiş, kocaman bir bar ile küçük küçük yemek istasyonları çevreye serpiştirilmiş. Tabii böyle bir mimari yapıyı kurgulayabilmenin yegane şartı "Self Servis" konseptini benimsemek.
  "Self Servis" sorun yaratmıyor; bilakis sizin bütün çalışanlar ile birebir iletişim kurmanızı ve ortamın bir parçası gibi hissetmenizi sağlıyor. Tabii bu etkileşim için çalışanların biraz daha güleryüzlü olması önemli, bunu aksayan bir yön olarak belirtmiyorum ancak barda otururken barmenin bir servis elemanına "Seni duyamıyorum, bağır biraz!" diye çıkışması ve servis elemanının atarlı bir şekilde "Bardak ver diyorum!" şeklinde karşılık vermesi, yoğun tempo nedeniyle çalışanların bunalabileceğine/gerilebileceğine işaret.
  Böyle sorunları minimize etmek için ses düzeyi 22.00'dan sonra yukarı çekilebilir ve barın arkasında daha çok kişi istihdam edilebilir. Hatta radikal bir çözüm olarak etrafta hiç servis elemanı gezdirilmez; sadece bardaki ve yemek istasyonlarındaki çalışanlar ile muhatap oluruz. Tabii bu durumda çöpümüzü bile kendimizin atması lazım. =) Bu fikirler Türkiye şartları için ütopik gelebilir şimdilik, ben de emin değilim.
  Yemekler gayet güzel, yağlı ve ızgara ürünler ağırlıkta, tam biraların yanına gidecek şeyler bunlar. Fiyatları makul tutulmuş; denediklerim arasında "Mac and Cheese"in yeri ayrıydı, bir de pancar ile yapıldığı için mor/kırmızı ekmekli burger çok şirin görünüyor. Yemekler demişken, mekanda çok fazla bira türü olduğu için bazı yönlendirmeler yapılabilir diye düşünüyorum, masalara konulacak küçük kartlara "Hangi Tür Bira ile Hangi Yemek İyi Gider?" şeklinde ipuçları eklenebilir.
  Aklınıza gelebilecek her türlü bira var Beer Hall'de. Yalnızca ana markaları Efes olduğu için, Tuborg'un biralarına erişim şansınız yok. Bira fiyatları uygun tutularak iddialı bir davranış sergilenmiş; butik biraları böyle uygun fiyatlara satan yer pek az. Helal olsun demek düşer. Mekanımız daha çok yeni, zaman içerisinde oturacağına ve müdavim kitlesini oluşturacağına şüphem yok.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Tuzla Balıkçısı'nda bildiğiniz balıklar, bilmediğiniz bir tatta sunuluyor. Her balığı farklı farklı soslamışlar, genel olarak soya sosu baskın. Mekanda menü yok; içeri giriyor, masanıza geçiyor ve kendinizi garsona teslim ediyorsunuz. Büyük büyük tabaklar içinden birer kaşık balık tabağınıza bırakılıyor, kaşık başı 4 TL olarak ücretlendiriliyor. Siz bitti demediğiniz takdirde farklı farklı soslanmış balıklar tabağınıza gelmeye devam ediyor. Çeşit baya bol. Bunun yanı sıra, mısır ekmeklerini zayıf buldum, akılda kalıcı bir lezzeti yok.
  Balıklar genellikle o kadar soslu ki asıl olarak balığın tadını alamıyorsunuz, soslar her daim baskın. Bu tarzı ya sever ya da burun kıvırırsınız, ben şimdilik ortadayım. Burayı sevdim mi emin değilim ama mekanın farklı bir karakteri olduğu aşikar.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  uzla'nın en eski köftecilerinden birisi, içerisi salaş, yan tarafta otoparkı mevcut. Menü geniş değil, birkaç çeşit köfte, patates kızartması ve piyaz var. Patates kızartması dondurulmuş olmadığı için kesinlikle sipariş edilmeli; piyaz başarısız ötesi, içine doğru düzgün fasulye koymamışlar, yağını dökmekle bile uğraşmamışlar, geçiniz. Mercimek çorbası fazla sulu, tatsız tutsuz bir şey.
  Köftenin porsiyonu küçük ancak fiyatı pahalı. Peki bu pahalılık lezzet ile dengelenebiliyor mu derseniz kocaman bir hayır. Kayış gibi, hiçbir lezzeti ve akılda kalıcığı olmayan köfteler var.
  Yediklerim arasında zevk aldığım tek şey tatlıları oldu; kabak tatlısı ve irmik helvası baya güzel, kabağın kıvamını özellikle çok iyi tutturmuşlar. Buraya gelip tatlı söyleyin, yanına da çay için derim, köfteyi boşverin.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Pendik Marina'da yer alan Sandzak Balkan Mutfağı, ağırlıklı olarak boşnak yemekleri sunuyor. Başlangıç olarak füme ve kuru et alıyoruz. Füme et güzel, olması gerektiği gibi. Kuru et ise eh işte, ayrıca zaten kuruduğu için yeterince tuzlu olan kuru etin üzerine bir de deniz tuzu serpmelerine anlam veremedim.
  Başka balkan lokantalarında da yediğim böreğin hiçbir numarası yok, hamurdan ibaret, geçiniz diyorum; ancak diğer lokantalarda da böreğin böyle sunulduğunu belirteyim; herhalde olması gerekeni bu.
  Başlangıçlardan sonra ana yemek olarak et söyledik, etler sulu bırakılmış fena pişirilmemişti; yine de mühürlemeyi tam olarak becerdiklerini söyleyemeyeceğim. Etlerle beraber gelen ev yapımı hardalları gayet başarılı ancak baya acı, burnunuzdan solurken bile acısını hissediyorsunuz, uyarayım.
  Mekanın en kötü yanı ise turistik bir havaya bürünmüş olması, kendimizi garsona bırakalım dedik ve büyük bir hata yaptık; masaya ne var ne yok bol bol getirdi, makul ve tadımlık porsiyonlar ayarlayamadı. Bu nedenle, fazla doyduğumuz için yemekleri bitiremedik, israfa üzüldük. Böyle bir muameleye gerek yok. Ayrıca 33'lük biranın fiyatı 15-17 TL civarında, fazla pahalı. Mekan genel olarak fena olmasa da yüksek fiyat politikası nedeniyle bir daha gideceğimi sanmıyorum.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Chef Geovani'nin danışmanlığını yaparak, menüsüne imza attığı La Chitarra müthiş bir İtalyan Restoranı olmuş. Burada bir kez yemek yedikten sonra İstanbul'un neresinde olursanız olun, kalkıp Dudullu'ya gelmeye üşenmeyeceğinize eminim.
  Pizza, İstanbul standartlarının çok üstüne, yediğim en iyilerinden biri, yapılış tarzı itibarıyla Napoli usulüne çok yakın. Hamur inanılmaz lezzetli, dolgun bir havası var; buna karşılık midede şişkinlik yaratmıyor. 400 derecelik harlı fırında pişen pizzanın ortası ıslak ve yanları hafif pofuduk, tam olması gerektiği gibi. Pizzalarda kullanılan malzemelerin hepsi taze ve kaliteli, burdan konserve ürün katiyen kullanılmıyor.
  Makarnalarını kendileri yapıyorlar; mis gibi yumurta kokuyor, soslarının tarifleri özel. Tadına baktığımız kremalı enginar risottonun pirinçleri öldürülmemiş, ağza geliyorlar, leziz.
  Başlangıçlardan, Crostini di Panella, her yerde bulamayacağınız özel bir yemek. Sicilya yöresine has, nohut unundan yapılan bir pane üzerinde levrekle sunuluyor. Arancini con Salsa Verde ise ağzınıza alacağınız ilk ısırıkla sizleri havalara uçuracak risotto pirinci ile yapılan ve kızartılan bir köfte.
  Tatlı konusunda benim tercihim çok net: Canolli. Dışı çıtır, içindeki ricotta peyniri ile yapılan krema o kadar hafif ki, sanki bulutlardan bir parça alıp da hamuru ona sarmışlar. Bu yemek çatal bıçak ile yenmiyor, elinize alıp keyfine bakacaksınız.
  Butik üreticilerden gelen Türk şarapları ve Chef Geovani'nin yemeklerle uyum sağlayacağını düşündüğü başarılı İtalyan şarapları yemeklerinizin eşlikçisi.
  Kısaca burası rüya gibi bir yemek deneyimi.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Yine bir gün Kadıköy sokaklarında aç aç dolanırken kalabalık görüp de girdiğimiz pideci, pidesun.
  Farklı zamanlardaki ziyaretlerimde, al yazmalım, mantarlı kaşarlı ve pastırmalı kaşarlı olan çeşitlerini denedim. Bir kere ocak mükemmel, hamur lezzetli, malzemeler kaliteli olunca buradan çıkan pidelerin lezzetsiz olması beklenemez. Pidelerin yağı öyle bir ayarlanmış ki birazcık daha koysalar fazla kaçarmış ama böyle tam olması gerektiği gibi olmuş. Porsiyonları ciddi anlamda büyük, tıka basa doyurucu.
  Mekan zaten genellikle kalabalık ama bir de onun kadar eve servis de çalışıyor. Bu sebeple yoğunlukla orantılı olarak pidenizin çıkma süresi uzayabiliyor ama beklediğinize kesinlikle değiyor.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Karaköyle, katlı otoparkın hemen altında bulunuyor Köşkeroğlu Baklava. İstanbul’da güzel bir katmer yemek zor. Bir tavsiye üzerine bir de burada denemek istedik. Gaziantep Orkide pastanesinde katmer yemiş biri olarak vasat buldum ama asla kötü değildi.
  Fakat en son ziyaretimde katmerin üzerinde gelen ekşimiş kaymak mekanın malesef bir standartı olmadığını gösterdi bana. Porsiyon büyük, iki kişi için yeterli ama lezzet malesef sınıfta kalıyor.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Haftasonu şöyle biraz temiz hava alıp, güzel bir kahvaltı yapalım derseniz burası tam size göre. Daha arabadan iner inmez biz acaba şehir merkezinde ne soluyoruz diye düşündürdü.
  Mekan iki katlı ahşap bir bina. Büyük bir açık hava alanı bulunuyor. Açık alanda mutfak ve taş bir fırın var. Fırının önündeki masa, fırından çıkan tazecik ekmeklerle, hamur işleriyle dolu. Bir tepsi bitiyor diğeri dumanı üstüde çıkıyor. Bu hamur işleri ciddi anlamda lezzetliler ama bir çikolatalı ekmek var ki gözümü döndürdü. Bence Kulindağ’ın en büyük özelliği bir bu bir de tertemiz havası. Onun dışındaki kahvaltılıklar vasat. Eğer yumurta yaptırmak istiyorsanız ekstraya giriyor ya da ben bu kahvaltının üzerine bir türk kahvesi içerim derseniz o da ekstra.
  Kahvaltıdan sonra ormanda kısa bir yürüyüş yapıp, doğanın tadını çıkarabiliyorsunuz.
  Mekan şehire uzak olunca , akşam yemeği için gelip kalmak isteyenlere bir güzelik düşünülmüş ve birkaç bungalov yapılmış. Çok iyi bir fikir. Öğle ve akşam yemeği için açık büfe mangal salata yaptıklarını duyduk. O da keyifli olabilir.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Çeşit çeşit, en bir lezzetli eklerin adresi burası. Vitrinin önünde şundan da olsun bundan da olsun derken insan kendini kaybedebiliyor. Hiç kafesinde oturmadım genelde alıp evde yumuluyorum bu tatlılara ama bir fırsatını yaratıp denemek istiyorum kafe bölümünü de. Fiyat olarak muadillerinin üzerinde ama kalite olarak hakkını verdiğini düşünüyorum.
  Cevahir avm’de de ufak bir şubeleri bulunuyor. Hemen 4 lü 6 lı kutulara doldurtup dolanırken yemelik.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Beşiktaş’ta kahvaltıcıların arasında hemen gözünüze çarpar city burger. En takdir edilesi özellikleri hamburger ekmeklerini kendilerinin yapması. Baharatlı patateslerine ve naneli ev yapımı ayranlarına bayılıyorum. Hamburger köfteleri tam benim sevdiğim gibi bol baharatlı. Favori burgerim “jail burger”. Servis hızı güzel, Kalite fiyat performansı dengeli 6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Etiler’e pizza konusunda yeni bir kan gelmiş. İyi de olmuş.
  Ben et tercih etmediğim için Pesto Pizza’ yı tercih ettim. Hem hamur lezzeti, hem çıtırlık,hem de malzeme dağılımı acısından çok mutlu etti.
  Bu lezzet üzerine ertesi gün de eve sipariş verdik. Ama şunu belirtmeliyim ki vaktiniz varsa mutlaka gidip mekanda yiyin. Eve siparişte pizzanın çıtırlığı azalmış, hafiften soğuma olmuş ve en kötüsü Breasola pizza üzerinde servis edilen rokalar solup gitmişti. Belki rokaları başka bir kapta servis etmek bu problemi ortadan kaldırır ama yine de gidin yerinde yerin derim ben.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Bir kutlama yemeği için gittiğimiz Trattoria Serenzo'da dışarıda oturmayı tercih ettik. Menüye ulaşmamız da garsona ulaşmamız da zaman aldı. Ama bu süreçte açlığımızı bastırmak için ikram edilen lezzetli ekmeklerin ve zeytinyağının keyfini çıkardık.Ben yemek olarak quattro formaggi tortellini yi tercih ederken arkadaşlarım iki farklı çeşit makarna istedi ancak “Şu anda mutfak çok yoğun, açsanız elimizde lazanya var; onu servis edebiliriz” diyerek reddedildiler.
  Lazanya lezzetsiz değildi ama çarpıcı bir tadı da yoktu, akılda kalmadı. Benim tortelliniye gelecek olursak, sosu yetersiz ve ağzımda hoş bir tat bırakmadı, tortellini hamuru ve içindeki peynirler de marketlerde satılan tortellinilerden farksızdı.
  Büyük umutlarla geldiğimiz mekandan malesef hem servis hem de yiyeceklerin lezzetinden memnun kalmamış bir şekilde ayrıldık.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Beşiktaş'ta Siyah Cafe'de yaptığımız kahvaltıdan sonra bir keyif kahvesi içmek için uğradık okkalı kahve evine, iyi ki de uğramışız. Girişteki iki kişilik masalardan birine iliştik hemen. Masada bulunan menülere tam göz gezdiriyorduk ki orta yaşlı bir beyefendi masamıza yanaşıp ne ikram edebilirim size diye sordu, o kadar çeşit türk kahvesinden bir anda karar veremeyen bizleri anlamış olacak ki nasıl kahve sevdiğimizi sordu, ben sert içimli tercih ederken arkadaşım yumuşak içimli tercih etti ve bu sayede tüm kahvelerin hikayesini dinleme şansımız oldu. Hikaye diyorum ama aslında kahvenin nasıl çekildiği, içiminin nasıl olduğu, anlatılıyor anlatılmasına ama öyle bir uslup, öyle bir ses tonu kullanıyor ki beyefendi anlatırken, bir anda hepsini denemek istiyor insan.
  Ben tercihimi menüdeki en sert kahve olan Hatay kahvesinden yana kullandım. Bir de okkalı istedim. Okkalı demek normal bir kahve fincanında değil de daha büyük bir fincanda içmek demek bu kahve keyfini uzatmak adına. Kahvem tam anlamıya damak tadıma göreydi. Yanında minik bir bardak su ve lokumla servis edildi.Bittikten sonra bir tane daha mı içsem dedirtti.
  Mutlaka ziyaret edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir de son olarak, türk kahvesi ve filtre kahve satışları olduğunu da ekleyeyim. 100 gram türk kahvesi 5 TL. Aldım henüz denemedim ama deneyince fikrimi paylaşırım.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Sabah saat 10 30 civarında kahvaltı için gittiğimiz Siyah Cafe, Beşiktaş'ın en ünlü kahvaltıcılarından biri olan pişinin karşısında yer alıyor. Rakip güçlü olunca Siyah da elinden geleni yapmış bence.
  Gittiğimizde Pişi'de boş masa olmamasına hatta bekleyen olmasına rağmen Siyah kafede oturan sayısı azdı. Dışarıda bir masaya oturduk. Hemen güleryüzlü garsonumuz tarafından menüler getirildi. 2 kişilik serpme kahvaltı, sıcak olarak menemen ve porsiyonda 4 adet olan pişiden sipariş ettik. İsteğimiz üzerine 2 pişi sade, 2 pişi nutellalı hazırlandı.
  Beklerken hemen çayımızı ikram ettiler hemen. Kısa denilebilecek bir sürede masamız kahvaltılıklarla donatıldı. Çok fazla çeşit olmayan kahvaltılıkların hepsinin ortalama bir lezzeti vardı. Pişiler kısa süre sonra sıcacık servis edildi. Daha sonra da menemenlerimiz. Menemen tam benim damak tadıma hitap ediyordu. Bakır bir sahanda porsiyon şeklinde 2 adet sunuldu ki bana göre ortaya paylaşımlık getirilen yumurtalara nazaran, benden ekstra puan aldı bu sunum.
  11.30 gibi kalktığımız mekan neredeyse tamamen dolmuştu. Bu da artık Beşiktaş'ta adından bahsedilecek bir kahvaltıcının daha olduğunu gösteriyor nitelikte.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Ben hayatımda bu kadar lezzetli dereotlu peynirli poğaça yemedim diyerek burayı tek geçiyorum. 2 tl olarak muadil pastahanelerden daha pahalı gibi görünen bu poğaça sonuna kadar hak ediyor verilen parayı. Sabahları genellikle sıcacık servis ediliyor. İçerisinde bol dereotu ve peynir bulunan poğaça malzeme kalitesi yönünden de takdire şayan.
  Tatlı olarak denediğim tahinli çörek ve ayçöreği de benden yüksek not alıyor.
  Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın bence.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  400 Derece Pizza Nişantaşı’nda yer alıyor, daha bulunduğu sokağa girer girmez mis gibi pizza kokusu geliyor burnunuza.
  Cumartesi akşam yemeği için gittiğimiz mekana daha önceden rezervasyon yaptırdık, iyi ki de yaptırmışız çünkü büyük ihtimalle yer bulma problemi yaşardık. Kalabalık bir grup olduğumuz için bize açık mutfağın hemen karşısındaki 8 kişilik masayı verdiler. Menülerimiz hemen geldi. O kadar çok beğeni kazanan pizza oldu ki herkes önce iki seçeneğe indirdi daha sonra bir seçim daha yapıp yiyeceği pizzaya karar verdi.
  Ben et tercih etmediğim için pizza verdure istedim. Sipariş verildikten sonra o kadar kısa bir sürede servis geldi ki inanamadık. Ama o kadar açlığa öyle bir iyi geldi ki servis hızı anlatamam. Domates sos ve ızgara sebzelerle servis edilen pizzanın çıtırlığı tam ayarındaydı. İsteğimiz üzerine pizza kenarları hafif yanmış olarak geldi. Domates sos lezzetli. Yalnız pizzanın üzerine konulan malzemelerle ilgili aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Sebzeli pizza üzerinde sadece ızgara yapılmış patlıcanlar vardı ve lezzet yönünden çok zayıftı. Pizzanın üzerine konulan pesto sosta lezzet katmamıştı pizzama. Ama diğer yandan masada oturan çoğunluk pizzasından memnun bir şekilde mekandan ayrıldı. Belki de ben iyi bir seçim yapamadım.
  Mekandaki bütün çalışanlarlar garsonlardan tutun pizza ustalarına, işletmeciye hepsi güleryüzlü ve samimi. Denemeye değer bence.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Cook shop genellikle magnoliası için tercih ettiğim bir yer.
  Bizim ailede cook shop şubesinin hangisi olduğunun önemi yoktur. Cook shop'un önünden geçilirse % 90 içeri girilir, karışık bir magnolia yaptırılır yanına kahve ya da çay.
  Magnolianın çok başarılı bir lezzet olduğunu düşünüyorum, tatlıdaki denge çok iyi ayarlanmış, normalde eşimle paylaşıyoruz tatlıları ama magnoliada kan çıkıyor.
  Mutlaka deneyin ve sevdiklerinizle de bu zevki paylaşın dileklerimle :)
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Burası benim genellikle birkaç bira içip çerez yediğim bir bar. Yemeklerini bir çok kez denedim ama genellikle başarısız geliyor bana. En son otururken açlık sınırına gelince biranın yanına çıtır tavuk sipariş ettim ve yine tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Yüksek ateşten tavukların dış kısmı yanarken içi pişmiş pişmesine de ne bir lezzet var ne de görsellik. Yanında gelen patatesin lezzeti yok ve soğuk. Bir de sanırım tadını tamamlasın diye bir sos konulmuş yanlarına ki o da tam bir felaket.
  Çok yoğunluktan olsa gerek serviste aksaklıklar sık sık yaşanıyor. Bir garsonla göz göze gelebilmek için 5 10 dakika geçirmeniz gerekebiliyor ki tuz ya da herhangi bir sos isteyecekseniz yemeğiniz de soğuyup gidiyor.
  Muzik sesini çok yüksek buluyorum. Bu nedenle insanlar da sürekli bağırarak konuşuyor ve uğultu oluyor.
  Eğer gidip bir bira içeceksiniz tamam da sohbet ve yemek yemek için kesinlikle uygun bir mekan olduğunu düşünmüyorum.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Kabataş sahilde Fındıklı Parkının içerisinde bulunuyor.
  Manzara mükemmel hem köprüyü hem de masmavi boğazı seyrederek bardaklarca çayı yudumlayabileceğiniz bir yer burası.
  Çay tam tavşan kanı, lezzeti mükemmel.
  Servis hızlı. Çayınızı bitirin oturmaya devam edin kimsecikler "abla, abi bir çay daha ister misiniz?" diye rahatsız etmiyor. Garsonlar güler yüzlü, ufak espriler bile yapıyorlar çayı masaya bırakırken.
  Ben hem çayın kalitesini hem de bu çay bahçesinin genel tutumunu çok beğendim. Yolunuz düşerse bir uğrayın derim.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Cha'ya hem dekorasyon olarak, hem servis olarak beni çok mutlu eden bir çay evi oldu.
  Hep aynı içecekleri içmekten sıkıldıysanız, yeni aromalar peşindeyseniz bence kesinlikle ziyaret etmelisiniz burayı.
  İki defa ziyaret ettiğim mekandan içeri girdiğimde zaman sanki daha yavaş işliyor benim için, hareketlerim ağırlaşıyor. Ev gibi dekore edilmiş mekan cidden rahat edebilmeniz için tasarlanmış.
  Menü önümüze geldiğinde biraz şaşırmadık değil. O kadar çok çeşit var ki. Ama karar vermenizi biraz kolaylaştıracak bir koku seti eklemeyi ihmal etmemişler dekorasyona. Kalkın ayağı ve koklayın çay tomurcuklarını.
  İlk gittiğimde Rooibos Vanilla Tea denedim. Vanilya aromalı kırmızı bir çay bu, her yudumda beni ayrı mutlu eden bir aroması oldu. İkinci ziyaretimde White Melon from Cha'ya Tea denedim. Rooibos'a göre daha hafif aroması olan bu çay buram buram kavun kokusuyla bizi mutlu etti.
  Çayların servisleri çok şık. Menüde kahvaltı servis ettiklerini de gördüm bir dahaki ziyaretimde kesinlikle denemeyi düşünüyorum. Bence siz de bir uğrayın.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Akşam yedide kapılarını kapatan Petra'ya en sonunda denk getirip bu haftasonu uğrayabildik. Bir kahve evi için inanılmaz geniş bir mekana sahip Petra. Dekorasyonu retro çizgiler taşıyor ve çok şık. Çok geniş kapalı alan dışında dış mekana da birkaç bank atmayı ihmal etmemişler.
  Baristalar arı gibi çalışıyorlar. Kahveler siz siparişi verdikten hemen sonra çekiliyor, tartılıyor, hazırlanıyor ve tam ağzınıza layık bir şekilde servis ediliyor. Kahveler bu kadar taze çekilince de tam olması gerektiği gibi buram buram alıyorsunuz bütün aromaları kokudan, tadından.
  Her kahve severin mutlaka yolunu bir şekilde buraya düşürmesi gerektiğini düşünüyorum.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Arkadaşlarım sayesinde geç kalmış bir keşifti "Müessese" benim için, ama arayı çabuk kapatıp kısa zamanda üç defa ziyaret etme imkanı buldum. Her ziyaretim ayrı bir mutluluk oldu benim için. Ne verilen hizmetin kalitesi değişti, ne servis hızı, ne de yediklerimin lezzeti.
  Garsonlar hep güleryüzlü. Arı gibiler.
  Her gittiğimde ringolardan sipariş ediyorum. Hem göze hem damağa hitap ediyor. Neyi yiyeceğini şaşırıyor insan. Meyvesinden, yeşilliğe, acukadan nutellaya, reçeller, zeytinler her şey var bu tabakta.
  Pankeklerin kıvamı, lezzeti mükemmel.
  Pişiler hemen kızartılıp sıcacık geliyor önünüze, üfleye üfleye yemelik...
  Rafadan yumurtalar öyle kaynatılıp bekletilmiş değil. Daha yeni sudan çıkarılmış.
  İşte bütün bu ince düşünceler burayı 5 yıldızlı bir kahvaltı mekanı yapıyor bence.
  Mekan için tek ufak bir eleştirim olabilir o da ekmekler. Ekmekler ya iyi muhafaza edilmiyor ya da beklemiş oluyor. Hiç bir gittiğimde tazecik, çıtır bir ekmek yemedim malesef. Buna da dikkat edilse fevkaladenin fevki olur diyor, susuyorum.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Ankara'ya ne zaman gelsem uğramadan ayrılmadığım yer "The Soul Pub".
  Mekan iki katlı. Dip dibe masaların olduğu bir bahçesi mevcut. Sıcak samimi bir yer. Akşam altı, altı buçuktan sonra üst katta servis başlıyor. Diğer zamanlarda alt kat ve bahçesi rahatlıkla ihtiyacı karşılıyor.
  Garsonlar güleryüzlü, oldukça yardımsever ve tez canlılar. Servis kalitesi bir bara göre bence oldukça üst seviyede. Servis hızlı, biralar soğuk bardaklarda servis ediliyor. Yanına da genellikle küçük bir tabak fıstık ikram ediliyor.
  Yemekler öksüz doyuran. Hem muadil barlara göre çok lezzetli, hem de ciddi anlamda çok doyurucu. Burada bir sebzeli krep yesem bile ağzımın tadıyla mutlu bir şekilde yiyorum ki şimdiye kadar çok çeşit yemek denememe rağmen yok bu olmamış dediğim bir yemekle karşılaşmadım. Bira tabakları çok güzel. Wrapler çok lezzetli.
  Hafta içi akşamları iş çıkışı bir iki bira içilip, bir şeyler atıştırmak için biçilmiş kaftan. Hafta sonu öğlen birası çok iyi gider. Müzikler çok iyi seçilmiş. Ses iyi ayarlanmış. Her güne özel bir kampanyaları oluyor. Menüyü verirken haberdar ediyorlar sizi.
  Yaklaşık üç senedir uğrak yerim olan soul pub'ta şimdiye kadar bir terslikle karşılaşmadım. Benim için mekanın istikrarı çok önemli bir kıstas.
  Zor beğenen bir insan olmama rağmen buraya gönül rahatlığıyla 5 puan veririm. Herkese de tavsiye ederim.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  estekar Caddesinde bulunan Leman Kültür'ü boş bulmak genellikle zor. Bu kadar tercih edilen bir yer olmasına rağmen yer bulup ta bir masaya yerleştiğimde servisin bu kadar kötü olması beni hayal kırıklığına uğrattı. Yemekler içecekler ne kadar kaliteli, lezzetli olursa olsun bir yerde verilen servis zayıfsa ben orayı bir daha tercih etmiyorum.
  Yeni servis edilmeye başlanan ıspanaklı pancarlı pizzayı ve çikolatalı sufleyi denedim. Pizza standart bir lezzetten öteye geçememişti. Hamur mayasız sert ama çıtır değildi. Belirgin bir lezzeti yoktu. Üzerindeki malzemeler uyumluydu ama pizza denilince önce hamurunu konuşan biriyim.
  Çikolatalı sufle tatlı olarak fena değildi ama yeterince kabarmamıştı.
  Mekan kalabalıktan ötürü çok gürültülü, masalar arasında 20 cm yok. Yandaki masanın konuştuklarından bazen karşındakini duyamıyorsun. O kadar gürültüden zaten mekanda müzik çalıyor muydu hatırlayamıyorum.
  Bir daha tercih etmeyeceğim bir işletme.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Her ayın son 10 günü içerisinde mutlaka ve mutlaka Zakkum grubuna ev sahipliği yapan mekandır.
  Son tadilattan sonra mekan daha da genişlemiş o daracık halinden biraz da olsa kurtulmuş.
  Eskiden hemencecik girişte solda bulunan sahne tam karşı tarafa taşınmış ve genişletilmiş. Ses sistemi iyi. Canlı performans aralarında çalınan şarkılar başarılı seçiliyor.
  Mekanın alkol konusunda belirli ölçüleri yok. Bir kadehte meyve suyu içerken, diğerinde oldukça sert bir karışım içebiliyorsunuz. Neyse ki bira standart...
  Pazartesi kapalı olan mekan, cuma, cumartesi günleri iğne atsan yere düşmeyecek kıvamda oluyor. Hafta içi gidip başarılı seçilmiş grupları dinlerken, içkinizi yudumlayabileceğiniz iyi bir mekan olduğunu düşünüyorum. Zaten Ankara'da çok bir alternatifi yok.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Panora AVM'nın yemek katında bulunan Num Num kocaman balkonu ve güzel manzarasıyla AVM içerisindeki diğer yemek yerlerinden daha farklı.
  En son ziyaretimizde balkon dolu olması sebebiyle içerideki geniş salonda yemeğimizi yedik. Garsonlar güler yüzlü. Menü hakkında bilgi sahibi ve seçenekler konusunda yardımcı.
  Biz atıştırma olarak peynirli nachos, yemek olarak Tavuklu Caesar Pizza yanında da bir sürahi naneli limonata tercih ettik.
  Nachos bol malzemeli, sosları en başta avakado sos olmak üzere çok başarılıydı. Tavuklu Caesar Pizza incecik çıtır hamur üzerine güzel bir şekilde soslanmış tavuk parçaları, parmesan ve ortasında sezar soslu çıtır marullarla servis ediliyor. Pizza kendi kulvarında, malzeme kalitesi, sunumu olarak, başarı sayılabilir, ama o kadar çıtır hamurlu pizzayı ben tercih etmiyorum. İki kişi paylaşmamıza rağmen çok kısa sürede soğudu ve ısırıldığında dağıldı.
  Naneli limonata tam bir serinletici. İçerisinde taze naneyle blenderdan geçirilmiş. Şekeri iyi ayarlanmış. Başarılı.
  AVM içerisindeki diğer fast food restoranlara göre tercih edilesi bir yer olduğunu düşünüyorum.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Gece dışarıdasınız, eğlenmişsiniz tam eve dönmek üzereyken böyle tatlı bir açlık olur ya, işte doğrudan gideceğiniz adres burası. Çünkü o saatte ne yerseniz ağır gelir ama şöyle sıcacık bir çorba, kızartılmış çıtır çıtır ekmek ve masa üzerine serpme bol limonlu salata, , işte aradığınız bu olabilir.
  Burayı keşvetmemizin üzerinden nereden baksanız on sene geçti ama bu meşhur mercimek çorbasının lezzeti hiç değişmedi. Her zaman mükemmel, her zaman kıvamında.
  Servis çok hızlı, daha masaya yerleşemeden bile gelip sipariş alıyorlar. Bizim sipariş fiks, masadaki kişi sayısı kadar çorba.Siparişten sonra garson masa üzerine bir naylon seriyor, üzerine taze soğan, maydonoz, kıvırcık, dereotu, roka ve domatesi bir sanatçı gibi yerleştiriyor. Üzerine de limon sıkıp ayrılıyor. Hemen ardından kızarmış ekmekler ve sofranın baş solisti çorba bakır tabağında yanında servis ediliyor. Hem göze hem damağa hitap ediyor bu sofra. Üzerine de sıcacık demli çay ikram ediyorlar.
  Bu aralar gece gittiğimizde kapısında sıra olmasından anlaşılıyor ki Devrez çoktan civardaki aspavalara rakip olmuş bile.
  Mutlaka denenmesi gereken bir lezzet.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Plazalara yakın konumda bulunan Komşu Kasap, şöyle lezzetli bir burger arayanların mutlaka uğraması gereken bir burgerci.
  Değişik pek çok çeşidi bulunan burgerlerden bir çoğunu denedim hepsi çok leziz ama kekiklinin yeri ayrıdır benim için. Bir de birçok burgerci gibi soğandır, domatestir, maruldur koymuyorlar, gerçekten sade burger köftesinin lezzetini alıyorsunuz, ekmek de iddiasız, sade bir lezzette.
  Sipariş verirken menü fiyatı daha uygun görünüyor olsa bile tavsiye etmiyorum çünkü patetesleri gerçekten çok başarısız, gereksiz yere kalori almaya da gerek yok.
  Güzel burger yemek isteyenlerin mutlaka yolu buraya düşmeli bence.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Osmanbey, Pangaltı metro çıkışından yürüme mesafesinde olan Astek Meyhane bir ara sokakta bulunuyor, görece küçük bir tabelası var. Sık sık ziyaret eden kemik bir müşterisi bulunuyor.
  Meyhane bir arka, bir de ön bölümden oluşuyor. Arka taraf sigara içilebilen üstü açılabilen camekanlı bir odacık. Ön taraf sigarasız bölüm. Duvarlarda ünlü, ünsüz Astek müdavimerinin fotoğrafları çerçeveletip asılmış. Pek de güzel durmuş.
  Meyhane deyince güzel meze şart. Burada bütün mezeler lezzetli, özenli. Topik favorim ama hepsi ayrı ayrı lezzette ve taze.
  Ara sıcak olarak Paçanga Böreği. Biz eşimle paylaşamıyoruz bir taneyi yarım yarım, illa ki ikimiz de birer tane yiyoruz. Paçangayı çok severim ama burası kadar iyi yapan yer henüz bilmiyorum. Gerçekten son noktayı koymuşlar.
  Patates, ev patatesi, siparişi veriyorsun, hemencecik o an atıp yağa sıcak sıcak getiriyorlar önüne. Yanına mutlaka yoğurt. Nereden tedarik ediyorlar bilmiyorum ama bir süzme yoğurtları var ki patatese inanılmaz eşlik ediyor.
  Ana yemek olarak da köftesi bir harika dostum. Kırmızı eti pek tercih etmeyen biri olmama rağmen bu arkadaşlar köftede de olayı bitirmiş.
  Bizim Astek'te sipaişimiz fiks, hiç mutsuz ayrılmadık buradan.
  İçecek olarak rakı, bira ve çeşitli yerel, dünya şaraplarını bulabiliyorsunuz. Ama bizim bu menünün yanına en çok buz gibi bira yakışıyor.
  Son olarak da mevsim meyveleri ikram olarak masayı süslüyor. Daha ne istersiniz ki bir meyhaneden.
  Bu arada bir de biz maç seyretmek için de burayı tercih ediyoruz. Maç günleri gitmeden rezervasyon şart!
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Kaset Bistro Beşiktaş'ta saklanmış bir yer gibi, bilen geliyor, kendi çapında kalabalık sayılabilir. Salaş bir dekorasyonu var. Çalışanlar samimi, servis hızı güzel.
  Duvarlardaki afişlerden yemek, içecek, tatlı şekilde menüleri olduğu anlaşılıyor. Ben aç değildim denemedim ama bir daha ki sefere denemek güzel olabilir.
  Mekan aynı zamanda hayvan sever. Kedileri diyet mamayla beslediklerini yazmışlar, müşteriler onları zararlı şeylerle beslemesin diye. Ayrıca tam kapı üzerinde güzel bir akvaryum duruyor. Hoş bir dekorasyon ayrıntısı.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Ihlamurdere caddesi üzerinde bulunan Valonia 2 katlı. İçeriye girdiğinizde mis gibi bir çikolata kokusu geliyor burnunuza. Giriş katında Valonia çikolatalarının satışı var. Turistik ürünler de bulunabiliyor. Ayrıca bir kaç rahat koltuk ve masa da koymuşlar. Ama asıl üst kat servis için ayrılmış. Bir balkonu da bulunuyor. Görece büyük bir mekan. Masaların çok büyük bir çoğunluğu dolu.
  Biz giriş katında oturmayı tercih ettik. Sağımıza solumuza bakarken menümüz önümüze geliverdi. Kahve ve yanında bitter çikolata soslu ıslak kek tercik ettik. Bir porsiyonu paylaştık ki mutlaka siz de öyle yapmalısınız.
  Servis gerçekten çok hızlı, garson güleryüzlü, yardımseverdi.
  Islak kek tatlı gibi bir tatlıydı, hafif değil ama yerken sizi bambaşka yerlere götürüyor. Çikolatası mükemmel bir kalitede, yumuşacık, dışındaki bol çikolata yetmezmiş gibi keki kaşıkladığınızda ortasından da çikolata akmaya başlıyor. Yanında iki parça çilekle servis ediliyor.
  Americano kahveye mükemmel eşlik etti.
  Ziyaretimizde tek bir pürüz yaşandı. Şöyle ki çikolatayı çok beğenince eve de bir kaç parça truffle, çikolata götürmek istedik. Ama malesef çalışan 3 kişi de başka şeylerle uğraştıklarından bir türlü bizimle ilgilenmediler. Ben de en sonunda daha fazla beklemek istemedim, hesabı ödeyip mekandan ayrıldık. Masaya servis, al götürden daha hızlıydı diyebilirim.
  Eğer bir çikolata severseniz mutlaka ziyaret etmeniz gerekir diye düşünüyorum.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  aksim'deysem, karnım acıktıysa, yemek yemek için 3 5 mekan say deseler ilk aklıma gelecek yer Fıccın olur sanırım,
  En başta Fıccın bulunduğu sokakta tek bir yerken zamanla neredeyse tüm sokakta yayılıyor. Çerkes yemekleri ve mezeler konusunda gerçekten çok başarılılıar.
  Her ne kadar ev yemeklerini de denemek istesem de her gittiğimde patatesli çerkes mantısı siparişi veriveriyorum. İnce mantı hamurunun içerisine patatesli bir harç konularak yapılıyor ve suda haşlanıyor. Öyle Kayseri mantısı gibi küçük küçük değil. Bir parçayı ikiye keserek tüketebiliyorum ben. Üzerine sarımsaklı ya da normal yoğurt ve kırmızı biberli yağ gezdirilerek servis ediliyor. Ve tam benim damak tadıma hitap eden bir lezzeti var.
  Meze konusunda gerçekten çok başarılılar. Denediğim hiçbir meze beni mutsuz etmedi. Her zaman taze, porsiyon tatmin edici. Meze tabakları da mevcut. Ama çerkes tavuğunun yeri her zaman ayrı bende. Mantını yanına siparişe eklemeden geçemiyorum.
  Restoranın adını aldığı Fıccın da mutlaka denenmesi gereken bir lezzet. Güzel bir salatayla servis ediliyor.
  Taksim'de güzel, kaliteli, taze yemek yemek isterseniz bence Fıccın'a da bir şans vermelisiniz.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Uzun zaman önce bir ada turunda Aya Yorgi'ye tırmanıp, ziyaret ettikten sonra bir yorgunluk atıp manzaranın tadını çıkarmak için oturmuştum. İyi ki de oturmuşum. Böyle iyi hizmet alıp, mükemmel manzaranın keyfini çıkarabileceğiniz az yer vardır sanırım.
  Servis çok hızlı.
  Bira yanına patates kızartması, peynirli börek sipariş ettik. Patates ev patatesi, börek yufkadan ama o da el yapımıydı. (Hesap öderken içeride saran teyzeyi gördüm.)
  Mutfak açık mutfak bir göz atıp öyle de sipariş verebilirsiniz.
  Menülerinde bir kaç ızgara ve meze de bulunuyor. Bu sefer deneyemedim ama mutlaka dememek gerektiğini düşünüyorum.
  Yorgunluk atmak ve manzaranın keyfini çıkarken bir şeyler atıştırmak için biçilmiş kaftan burası.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Çam Sut Mangal Büyükdere Caddesi üzerinde Şehri Simit'in bulunduğu pasajın iki alt katında yer alıyor. Dışarıdan herhangi bir tabela görmeniz mümkün değil. Sadece bilenin, araştıranın gidebileceği bir yer gibi duruyor.
  Mekan tasarımı Kore izleri taşıyor. İki bölüm var normal masa ve sandalyelerin bulunduğu yer ve ayakkabılarınızı çıkarıp geçebileceğiniz bizim yer sofralarının masa versiyonu şeklinde hayal edebileceğiniz bölüm bulunuyor. Biz bu bölümde oturmayı tercih ettik. Aslına bakarsanız yemeğin sonlarında ayaklardaki uyuşma baya bir zorladı.
  Her masanın ortasında pişirme yeri bulunuyor. İsterseniz menüde bulunan etlerden sipariş edip kendiniz pişirebilirsiniz.
  Biz yang-nyeom chicken, bir nevi tatlı ekşi soslu tavuktu, noodle olarak japchae sipariş ettik.
  İlk olarak masaya küçük küçük tabaklarda kimchi, (bir çeşit acılı lahana salatası) , kavrulmuş patates, kavrulmuş taze fasulye, tuzlu bir pankek, sufleye benzer tuzlu bir çırpılmış yumurta gibi bir çok ikram meze geldi. En güzeli de bu mezeler bittikçe yeniden getirmelerini isteyebilmeniz.
  Tatlı ekşi soslu tavuk ve noodle bizlerin damak zevkine uyuyordu, çok lezzetliydi. Mezelerden kimchi başta olmak üzere hepsini çok beğendik.
  İçecek olarak Kore'nin geleneksel içkisi soju bulunuyor. Bence denemelisiniz.
  Farklı lezzetler arıyorsanız burası sizin için çok uygun.
  Tıka basa doymuş ve mutlu bir şekilde restorandan ayrıldık.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Kuruçeşmede 3 katlı bir restoran kompleksinin en alt katında bulunuyor İncirli Şaraphane. İçeri girdiğinizde bir anda geniş bir şarap kavına da girmiş oluyorsunuz. Dekorasyon genellikle ahşap ağırlıklı. Loş.
  Çalışanlar güleryüzden ziyade çok kibar ve nazik insanlar.
  Türkiye'deki butik olarak şarapçılık yapan birçok üreticinin ürünleri çeşitli rekolteleriyle kavda bulunabiliyor. Kav tabi ki sadece Türk şaraplarıyla dolu değil, Fransa'dan Arjantin'e oradan İtalya'ya, Amerika'ya kadar birçok ülkede üretilen şaraplara burada ulaşmanız mümkün. Eğer şarabı alır götürürseniz belirli oranda bir indirim de yapıyorlar.
  Kavda gezinerek şarabımızı seçtikten sonra masamıza oturduk. Ortaya füme, funghi ve carne pizza sipariş ettik. Pizzalar taş fırında pişiriliyorlar. Bu üçünün arasında lezzet olarak füme benim en hoşuma giden oldu.
  Romantik akşam yemekleri için tercih edilebilir. Güzel şaraplar keyifle yudumlanabilir.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  İstanbul'da gittiğin diğer Kore Restoranına göre değerlendirme yapınca burası malesef hem lezzet hem de servis kalitesi olarak sınıfta kaldı.
  Etli bir noodle, deniz ürünlü pankek ve etli çin mantısı şipariş ettik. Masa çeşitli ikram meze çeşitleriyle donatıldı.
  Çin mantısı masada en beğenilen şey olurken deniz ürünlü pankek sınıfta kaldı. Pankek çok miktarda taze soğan içeriyordu ki bu da pankekten alınan lezzeti gölgeliyordu.Mezeler de genel olarak lezzetsizdi.
  Gel gelelim servise; garsonları laubali konuşmalarıyla sinirlerimi bozdu, gereksiz, yersiz espriler ve menüyle ilgili yardımcı olma konusundaki tavırları gerçekten rahatsız ediciydi.
  Eğer Kore yemeği diyorsanız İstanbul'da daha iyi restoranlar olduğunu biliyorum. Bir de kişi başı 7 TL servis bedeli eklendiğini de yazmadan geçemeyeceğim.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Caddenin ortalarında bulunan Draft Gastro Pub, cafe Cadde'nin üst katında yer alıyor. Mekan tasarımı üzerine gerçekten çalışılmış. Vitrinde sergilenen içeceklerden tutun, bar tasarımlarına, masa sandalye seçimleri, aydınlatma, her şey mükemmel bir uyumda, ince bir zevkle dekore edilmiş.
  Bira çeşitliliği güzel ama böyle bir mekan için daha çok fıçı bira bulundursalar tadından yenmez bence.
  Atıştırmalıklar çoğu bara göre daha lezzetli ve çeşit bol. Her damak tadı düşünülmüş menü hazırlanırken, pizzadan tutun pideye, hamburgere, deniz ürünlerine, salatalara kadar genişleyen güzel bir menüleri var.
  Pizza margarita denedim ve hem hamur olarak hem peynir olarak beni mutlu etti birayla da iyi gitti.
  Hem garsonlar hem de barmenler gerçek anlamda yardımsever ve işlerini güler yüzle yapıyorlar. Servis hızlı.
  Lezzetli atıştırmalıklar ve bira çeşitliliği ziyaret sebebi kesinlikle.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Uzun zamandır gitmek istediğim "Kantin" e en sonunda bu hafta sonu gitme fırsatı buldum.
  City's AVM nin hemen arka sokağında yer alan mekan kendini bir esnaf lokantası olarak tanımlıyor. İki katlı 3 4 basamakla aşağıya inip kendinize mis kokulu ekşi ekmeklerden alabilirsiniz ya da vitrinden seçtiğiniz bir kaç atıştırmalık lezzetle ayakta leziz bir şeyler yiyip yolunuza devam edebilirsiniz.
  Biz üst katta oturup tadını çıkara çıkara yemeğimizi yedik, sohbet ettik.
  Çok sade, bembeyaz bir dekorasyona sahip olan Kantin'de menüler günlük olarak belirleniyor. Fix bir menüleri yok. Duvara asılmış bir kara tahtaya o gün ne servis ettiklerini yazıyorlar.
  Benim gittiğim gün menüde balık olarak Zahterli Levrek vardı, ben onu tercih ederken masadaki arkadaşlar pazı tavuk sarma ve schnitzel tercih ettiler. Ortaya da roka ve avakodolu bir salata söyledik.
  Zahterli levrek masanın yıldızı oldu. Portakallı, limonlu ve az kremalı bir sosla servis edilen levrek ağızda lezzet patlamalarına neden oluyordu. Bir de ekşi mayalı ekmeği sosa bandıra bandıra yiyince değmeyin benim keyfime.
  Pazı sarma tavuk bir diğer yıldızdı. Tavuk deyince gerçek bir tavuk öyle gdolu lezzetsiz bir şey servis edilmedi. İçerisinde limon kabuğu parçaları vardı ki bu inanılmaz bir aroma katmıştı tavuğa.
  Bunların yanında malesef schnitzel gölgede kaldı.
  Tatlı olarak vişneli mozaik ve çikolatalı kahveli tart sipariş ettik. Tart çok kıvamında değişik aromalar bulunduran bir tatken mozaik sıradan mozaik tadından öteye geçemedi.
  Fiyatlandırmaya gelecek olursam. Tamam her şey çok kaliteli, özenle seçilmiş malzemelerden yapılıyor bunu kabul ediyorum ama bence bulunan fiyatlardan 5 7 tl kadar daha uygun olsa bence mükemmel olurdu.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Açılalı daha on ay kadar olmuş ama 101 lezzet festivalinde tanıştığımız andan itibaren hep aklımızdaydı Hola Tapas Atölyesi'ni ziyaret etmek.
  Geçen hafta sonu en sonunda gidebildik. Burası metrekare olarak küçüçük bir yer ama içerideki lezzetler o küçücük atölyeden taşıyor.
  Sahibi Murat Bey mekanla ilgili her şeyi tüm ayrıntılarına göre ince ince hesaplamış. Her ürünün en lezzetlisi, en kalitelisi neredeyse oralardan geliyor. İspanya'ya has lezzetlerin bir kısmı da İspanya'dan tabiki.
  Biz antre olarak Gazpazcho çorbasıyla başladık. Yoğun domates lezzetiyle baharatların buluştuğu bu soğuk çorba tapaslar için damağınızı hazırlar nitelikte. Arkasından bir İspanya klasiği tortilla. Küçüçük masamıza bu arada bir çeşit ezme, yeşil zeytin ve galeta getiriliyor ikram olarak. Hepsi leziz. Şanslıyız İspanya'dan padron biber gelmiş. İnanılmaz bir lezzet, minik biberler kızartıldıktan sonra üzerine deniz tuzu dökülerek servis ediliyor. Ama her zaman menüde bulamayabilirsiniz, tedarik zaman zaman sıkıntılı olabiliyormuş. Murat Bey'in önerisiyle Somon Gravlax sipariş ettik. Kerevizli bir salata üzerinde sunular somon 48 saat pancar ve çeşitli baharatlarla marine edilmiş. Tek kelimeyle damakta patlayan bir lezzet. Gambas al Ajillo ekmek üzerinde değil de haşlanmış yumurta üzerinde hardal sosla servis edilen çok farklı bir tapas.
  İçeceklere gelirsek o da özeli bir seçim sonunda Hola'nın vitrininde yerini almış. Erenköy Şerbetleri...
  Bunun dışında alkolsuz bira, şarap ve sangria da bulabiliyorsunuz.
  Bunları yedikten sonra bir hayli doyduğumuzdan tatlıya yerimiz kalmamıştı. Tatlı olarak dönüşümlü bir şekilde cheese kek ve bademli kek servis ediliyormuş. Bir dahaki sefere artık diyerek makandan gülen yüzlerle ayrıldık.
  Bunun dışında bir iki gün önceden siparış ederek paella da yaptırabiliyorsunuz. Paella en az 4 kişilik olduğundan bir grup oluşturup en kısa zamanda gitmek de yapacaklar listemize eklendi.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Servis çok hızlı, masamıza oturur oturmaz acı biber turşusu ve havuç ağırlıklı salatalarımız servis edildi. Ardından siparişler. Burada yaprak döner servis ediliyor. İncecik lavaşın üzerine, incecik kesilmiş yaprak döneri yatırılmış üzerine de yeniden lavaş örtülmüş. Bu sayede etin çabucak soğuması bir nebze engellenmiş.
  Etler odun ateşinde, lavaş tandırda pişiriliyor. Tabi bu da lezzete lezzet katıyor.
  İlk serviste etin kokusu beni biraz rahatsız etse de lezzette herhangi bir sorun yaşamadım. Acı turşu biber ve buz gibi ayranla çok iyi yenildi.
  Fiyatlar biraz ortalamanın üzerinde ama malzeme kalitesi ve emekle yeniden bir hesap yaparsak ederi bu olabilir.
  Eğer zincir dönercilerden artık bir lezzet alamıyorsanız bence buraya gelin bir kıyaslama yapın.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Arkadaşımın tavsiyesi üzerine akşam yemeği için tercih ettik Ranchero'yu.
  Nişantaşı Reasürans Çarşısı üst katta bulunan restoran Meksika esintileri taşıyan güzel bir dekorasyona sahip. Kalabalık değil. İç ve dış mekan bir camekanla ayrılmış. Biz dışarıda oturmayı tercih ettik. Masamıza yerleşir yerleşmez menü getirildi.
  Oldukça çeşitli olan menüden seçim yapmak bir hayli zor öncelikle onu belirteyim. Menü güzel detaylandırılmış. Açıkçası yemek tercihi yaparken içinde ne olduğunu bilmek benim hoşuma gidiyor. Böylelikle yemek geldiğinde daha az sürprizle karşılaşıyorum.
  Yemek olarak tavuklu vitola tercih ettik. Vitolayı aynı zamanda etli ve karidesli de tercih edebiliyorsunuz. Bu yemek iki kişilik hazırlanıyor. Yaklaşık 15 20 dakika içerisinde demir döküm tava içerisinde cızırdayan yemeğimiz geldi. İnanılmaz bir görsel şölen, koku da tüm yeme duyularınızı harekete geçiriyor. Tava içerisinde karamelize soğan, renkli biberler, meksika fasülyesi, mantar, mısır bulunuyor. Çok güzel bir domatesli sosla pişirilmiş hafif acı. Yanında mini ılık lavaşlar ve guacamole, sour cream, salsa soslarıyla servis ediliyor. Soslar başta sour cream olmak üzere tam ayarında ve leziz. Yemek tam bir şölen. Yanında içebileceğiniz buz gibi bira da ağızdaki baharat yoğunluğunu ferahlatır nitelikte.
  Yazarken acıktırdı valla. Sonuç olarak kesinlikle önerebileceğim güzel, kaliteli işler yapan bir Meksika Restoranı, eğer baharatlı yiyecekler hoşunuza gidiyorsa, yolunuz buraya da düşsün derim.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Nişantaşı Milli Reasürans Çarşısının üst katında yer alıyor Palivor Çiftliğinin Nişantaşı şubesi. Bir diğer şube de Bebek'te.
  Sadece açık alandan oluşan mekanda bar masaları ve tabürelerinin yanısıra masada oturmak isteyenler de düşünülmüş ve 2 3 tane masa da konulmuş. Açık küçük bir mutfak bulunuyor. Fanusların içerisinde atıştırmalık ekmek üstü lezzetler sergileniyor. Bunun dışında Palivor Çifttiğinde üretilen bir çok ürünü de burada bulabiliyorsunuz. Bunlar neler mi? Keçi sütünden kaşar peyniri, beyaz peynir, şarküteri ürünleri, yumurta, çeşitli soslar, pancar ve patates cipsi ve daha birçok aklıma şu anda gelmeyen ürünler.
  Çiftlkte yetiştirilen üzümlerden şarap da yapıp Arcadia ve Chamlıja'ya şişeletiyorlar. İster mekanda oturup kadeh ya da şişe olarak içiyor ister belirli bir indirimle satın alıp evinizde yudumlayabiliyorsunuz şarapları.
  Her ziyaretimizde içecekle beraber mutlaka bir ikramları oluyor, bu sayede hem ürünleri tatma imkanınız oluyor hem de beğendiklerinizi eve dönerken satın alabiliyorsunuz. Ayrıca güzel de bir jest.
  En son sucuk hamburger isminde bir ürün çıkarmışlar ki sucuk sevenler mutlaka tatmalı. İncecik dilimlenip kızartılmış belki 20 30 sucuk dilimi hamburger ekmeğinin arasına konuluyor, hardal sos ve domatesle garnilendirilip yanında patates cipsiyle servis ediliyor.
  Garsonlar gerçek anlamda yardımsever, kibar ve güleryüzü insanlar. Sorduğumuz her soruya cevap verebilecek şekilde de donanımlılar.
  Daha ne yazabilirim ki bence mutlaka gideceğiniz yerler listesine ekleyin ve ziyaret edin.
  6 yıl önce
  Adım Adım Gurme
  74 Yorum 37 Takipçi
  Doğacıyız Gourmet Cihangir'de bulunuyor. Bir pazar sabahı kahvaltı için rezervasyon yaptırdık. Mutlaka rezervasyon gerekiyor çünkü metrekare olarak küçük denilebilir. İçeride üç masa, dışarıda da üç, dört masa bulunuyor.
  Dört kişilik serpme kahvaltı sipariş ettik. Küçük küçük porsiyonlar halinde bir sürü kahvaltılık önümüze getirildi. Tek tek bazılarından bahsedeceğim ama ilk başta söylemem gereken şey buradaki bütün kahvaltılıklar peynirden tutun reçellere, ekmeklere, her şey özenle seçilmiş, kaliteli. Hatay şehrine has lezzetler barındırıyor ve ürünlerin bir kısmı oradan geliyor.
  Zahter ve zeytin salataları masada ilk tükenenlerden oluyor. Bir reçel hastası olan ben daha önce hiç tatmadığım ceviz reçelini tadıyorum. Sadece o da değil patlıcan, domates, incir, çilek, sarı kiraz...birçok farklı çeşit reçelin keyfini sürebilirsiniz burada.
  Meze olarak patlıcan salatası ve humus da servis ediliyor. Bunlar benim damak tadıma hitap etmedi çeşnilendirmenin doğru yapılmadığını düşünüyorum ama bunlar dışında tam bir ziyafet edasında tabaklardaki her şeyi silip süpürdük. İlk başta gözünüze azcık gelen porsiyonlar bence mükemmel ayarlanmış israfa yer yok ki bence bu da süper bir şey.
  Fıstık ezmesi Afrika'dan getiriliyor ve şeker katılmamış bir lezzet.
  Bu da yetmezmiş gibi burada beğendiğiniz her şeyi satın alıp bu keyfi evinizde de sürdürebiliyorsunuz. Biz ceviz reçeli, fıstık ezmesi ve yeşil zeytin aldık çıkarken.
  Fiyat kalite performansı iyi! Burası da bir daha ziyaret edilmeyi kesinlikle hak ediyor. Tavsiye ediyorum.
  6 yıl önce