info@mekan.com
Ali T.
28 Yorum 0 Takipçi
Cafe MU'ya yorum yaptı.
"Yeldeğirmeni'nde vakit geçirmekten keyif aldığım mekanlardan biri. Atmosferini seviyorum. Özellikle kış mevsimlerinde. Kekleri güzel görünüyor ama hiç denemedim. Menüde balkabaklı cheesecake dikkatimi çekti. Kabak sevmediğim için onu da denemedim. Burada genelde karamel ilave ettirip mocha içmeyi tercih ediyorum. Arkadaşım chai tea latte içti. İkisinin lezzeti de üç yıldızlık. Mocha 11 lira. İlave aroma 2,5 lira. Chai tea latte 10 lira."
Salih D.
0 Yorum 0 Takipçi
Mektebim Okulları Kurtköy Kampüsü'nü takip ediyor. 16 dakika önce
Ali T.
28 Yorum 0 Takipçi
"Eskiden bir tık daha lezzetliydi. Yarım porsiyon İnegöl köfte, yarım porsiyon kaşarlı köfte yedim. İkisinin lezzeti de üç yıldızlık. Piyaz ve biber sosu lezzetli. Patates kızartması vasat, eskiden daha iyiydi. Burada en bayıldığım şey, ekmek. Çocukluğumun ekmeği. Arkası böyle olan ekmeklere bayılıyorum. Eski lezzetini kaybetse de, Kadıköy merkezde en iyi köfte yenilecek yer burası. Bu denli kalabalık bir işletme için servis makul hızda işliyor. Ekmek ve biber sosu ile beraber burada servis hızı hiç değişmedi. Yarım porsiyon İnegöl köfte & yarım porsiyon kaşarlı köfte 21 lira. Piyaz 7 lira."
Hüseyin A.
0 Yorum 0 Takipçi
Alaçatı Muhallebicisi Çankaya'yı takip ediyor. 1 saat önce
Ali T.
28 Yorum 0 Takipçi
Fıccın'a yorum yaptı.
"Bundan önce 2013 Ocak ve 2014 Ocak aylarında Fıccın'a gitmiştim. Bu gidişlerimde kıymalı Çerkez mantısı, patatesli Çerkez mantısı; mezelerden Çerkez tavuğu ve köpoğlu denemiştim. O zaman tattıklarımın içinden, köpoğlu mezesi haricinde tatmış olduklarımın lezzeti üç yıldızlıktı. Köpoğlu mezesinin lezzeti ise beş yıldızlıktı. "Köpoğlu mezesi için tekrar git" diye de notlarımın arasına almışım. Yıllar sonra tekrar gittiğimde yarım porsiyon kıymalı Çerkez mantısı ve köpoğlu mezesi tattım. Kıymalı Çerkez mantısının lezzeti aynıydı, üç yıldızlık. Köpoğlu mezesinin lezzeti de beş yıldızdan üç yıldıza düşmüş. Ortam güzel, menüde alkol seçeneği de mevcut. Dolayısıyla mezelerin kalitesinin yükselmesini bekliyorum. Yarım porsiyon kıymalı Çerkez mantısı, 12 lira. Köpoğlu mezesi, 10 lira."
Berrin Y.
0 Yorum 0 Takipçi
Torium AVM Sahne'yi takip ediyor. 1 saat önce
Ali T.
28 Yorum 0 Takipçi
Dürümcü Emmi'ye yorum yaptı.
"Abartılan mekanlardan biri daha... İşletmeye bundan önceki ziyaretim 2013 yılındaydı. Aynı zamanda yediklerimi içtiklerimi yorumlamaya başladığım ilk mekandır. 10 Eylül 2013 tarihli o ilk yorumumu paylaşayım öncelikle: "Yol üstünde çok sık gördüğüm ama daha önce gitmediğim bu mekana Adana kebap yemek için gittim. Ayrıca beyran çorbası yorumlarını gördüğüm için gittim. Adana vasat, daha iyi yapan yerler var. Yanındaki bulgur pilavı başkasına güzel gelebilir ama nohutlu olduğu için sevmedim. Yanında getirilen pide ekmeği bayattı. Meşhur beyran çorbasına gelirsek; damak tadıma pek uymadı. Bu demek değil ki çorba kötüydü. Başkasına güzel gelebilir. Çorbayı sevseydim sadece çorba için giderdim. Onun dışında tekrar gidilebilecek bir yer değil." Benim için tekrar gidilebilecek bir yer olmayan bu işletmeye, sevdiğim birinin beyran çorbası deneme isteği için beş sene sonra tekrar gittim. Adana kebabın tadı aynı. Böyle bir kebap için 30 lira verilmez. Kebap ile ilgili gelişen şey: Bulgur pilavından nohutu çıkartmışlar ve tırnak pide bu sefer tazeydi. Çorbadan bir yudum tattım, onun da tadı aynıydı. 2013 tarihli yorumumda çorbanın lezzeti için söylediklerim geçerli. Fotoğraftaki çorba, az çorba. Az çorba olmasına rağmen tam porsiyon gibi. Az çorbanın fiyatını bilmiyorum ama tam çorba 21 lira. Bu fiyat da çorba için gereksiz. Bir başka gözlemlediğim değişim, çok çok kalabalık bir mekan olmuş. Masalar çok yakın. Etrafınızdaki masalara sürekli kalkan oturan insanlar, sürekli gelip giden çalışanlar ağız tadıyla yemeğinizi yemenizi engelliyor. Ki ortada lezzetli bir kebap da olmayınca "Ben bu eziyeti çekip bir de neden üstüne para veriyorum" hissine kapılabilirsiniz. Önceki yorumumda "Çorbayı sevseydim sadece çorba için giderdim" yazmıştım. 21 liralık çorbayı ve kaotik atmosferi göz önünde bulundurarak bu sefer, dünyanın en güzel çorbasını yapsalar da gitmem diyorum. Yine sevdiğim biri gitmek isterse, bu yorumumu kendisine göstereceğim."
Çağrı K.
0 Yorum 0 Takipçi
Elis Güzellik'i takip ediyor. 2 saat önce
Ali T.
28 Yorum 0 Takipçi
Baltepe Pastanesi'ne yorum yaptı.
"Burada, trileçeden başka birşey tatmadım. Trileçede çok başarılılar. Frambuazdan çikolataya kadar geniş trileçe çeşitleri mevcut. Her geldiğimde karamelli trileçe yiyorum. Lezzeti, beş yıldızlık. Lezzeti gibi fiyat performansı da mükemmel: 5 lira. En son 2014'te buraya geldiğimde karamelli trileçe 3 liraydı :) Mekan küçük. Üç tane masa var. Dolayısıyla gelenler uzun süre oturmasın diye çay gibi sıcak içecek seçeneği sunulmuyor. Soğuk havalar sebebiyle menüye salep ekleneceği söylendi ama eklendi mi bilmiyorum. Mükemmel trileçeye ve mükemmel fiyatına rağmen; işletmenin küçüklüğünden, "Hemen yiyin kalkın" zihniyetinden, çalışanların bıkkınlığından ve öteki ürünlerin trileçe kadar başarılı olmadığını duyduğumdan, iki yıldız eksilterek puanlamamı yapıyorum."
Ali T.
28 Yorum 0 Takipçi
"Benim için İstanbul'un en iyi döneri. İşletmenin konumu, İstanbul Üniversitesi'nin Beyazıt Kampüsü'nün arka tarafında yer alıyor. Üniversitede derse girmeden önce ya da dersten çıktıktan sonra buradaki döneri afiyetle yerdim. Mezun oldum, hala aynı afiyetle yiyorum. Peki İstanbul'un en iyi döneri ise neden dört yıldız ile puanlıyorum? Çünkü bundan daha iyisini Bursa'da yedim. İstanbul'un birçok yerinde döner yedim, İstanbul'da beş yıldız lezzeti olan bir döner yok. Birbirinin peşi sıra açılan yeni dönercilerin hepsinin lezzeti üç buçuk yıldızlık ve hepsinin lezzeti üç aşağı beş yukarı aynı. Buradaki döner, onların bir tık üstünde. Lezzeti dört yıldızlık. Dönerinin lezzetine güvenmeyen işletmeler, bir ton malzemeyi dönere boca eder. Burada durum tam tersi. Dönerin lezzetini birçok gereksiz unsurla (Patates kızartması, vs.) gölgelemek yerine; bir tane yeşil biber (Biber yoksa turşu) ve birkaç domates ile döneri sunuyorlar. İskender, dürüm gibi seçenekler yok. Çeyrek ekmek, yarım ekmek, tam ekmek ve porsiyon seçenekleri var. Bu seçenekler de kendi içinde gramaja göre üçe ayrılıyor. 65 gram yarım ekmek döner, 10 lira."
INSTAGRAM