info@mekan.com

Hakkımızda

Teknolojinin ve internetin her geçen gün büyük bir hızla ilerlediği günümüzde bireysel kullanıcılar, bu hıza adapte olup bu gelişmeleri günlük hayatlarında kullanırlarken yine aynı şekilde büyük işletmeler büyük paralar harcayıp, teknolojileri şirketlerinin kullanımına açarken küçük işletmeler bu gelişmelerin ne yazık ki uzağında kalıyorlar ya da kimi alanlarda çok ciddi komisyonlar veya ücretler ödeyerek bu hıza yetişmeye çalışıyorlar. Biz de bu eksiklikten yola çıkarak Silikon Vadisi’nden Türkiye’ye gelip bu probleme çözüm olabilecek bir platform inşaa etmeye başladık. mekan.com da bu platformun kullanıcı ayağı olarak hayata geçti.
Mekanlara Özgü Bilgiler ve Listeler!
mekan.com tek bir çatı altından kullanıcılarına binlerce mekan hakkında bilgiler sunarken kullanıcıların bu mekanları değerlendirmelerine ve bu mekanlara yorum yazmalarına olanak sağlıyor. Kullanıcılar adres, telefon vb. genel bilgilerin dışında mekanların menüleri, çalışma saatleri gibi mekana özgü detaylı bilgilere de ulaşabiliyorlar. Gerek mekan.com olarak bizim oluşturduğumuz gerekse yeme içme konusunda kendisine güvenen kullanıcılarımızın oluşturduğu listeler ve bu listelerdeki mekanları oylayarak listelerin her zaman güncel kalmasını sağlayan kullanıcılarımız sayesinde, anlık olarak en trend mekanlar görülebilecek.
Online Rezervasyon Çözümleri!
Silikon Vadisi’nde rezervasyon çözümü sunup, borsaya açılmış milyar dolarlık şirketler varken Türkiye’de rezervasyonların hala defter kalem üzerinden tutulduğunu gördüğümüzde bu alanda da çözümler üretmemiz gerektiğini fark ettik. Bu kapsamda mekan.com üzerinden kullanıcılarımız online bir şekilde rezervasyon yapabiliyorlar. Daha çok başında olduğumuz bu özelliğimizi geliştirdiğimizde mekanlar dil bariyeri olmadan herkesten rezervasyon alabildiği gibi anlık masa takiplerini de platformumuz üzerinden gerçekleştirebilecekler.
Organizasyon Düzenleme ve Teklif Alma!
Her hangi bir organizasyon düzenlemek istediğinizde doğru mekanı bulabilmek ve en uygun teklifi alabilmek için saatlerce bilgisayar ve telefon başında zaman geçirmeniz gerekiyordu. mekan.com’un organizasyon kısmında kullanıcılarımız hayatlarını kolaylaştıracak filtreler ile aradıkları mekanları çok hızlı bir şekilde bulup online teklif alma özelliği sayesinde bu mekanlardan anında teklif isteyebilecekler.
Etkinlikler
Günümüzde büyük bir etkinlik organizasyonun tanıtımı ve satışı için çözümler varken küçük işletmelerin mekanlarında organize ettikleri etkinlikleri duyurabilecekleri kanallar sokaklardaki afişlerden öteye gitmiyor. Aynı şekilde kullanıcıların lokal etkinlikleri takip edebilecekleri bir yer ne yazık ki bulunmuyor. Bu nedenle mekan.com’da işletmelerin etkinliklerini duyurabilmelerine olanak sağlıyoruz.
Sadakat Uygulamaları
Günümüzde işletmeler müşterilerini takip edebilmek ve onlara ikramlar ve indirimler sunabilmek için sadakat kartlarına mühür basarak bu ihtiyaçlarına çözüm bulmaktadırlar. Biz mekan.com’un mobil uygulamalarında beacon teknolojisi ile kullanıcılarımızın, her zaman gittikleri mekanlarda kendilerini özel hissetmelerini sağlayacağız. Aynı zamanda onları mevcut çözümlerdeki gibi yanlarında her mekana özgü bir kart taşıma zahmetinden kurtaracağız.
SaaS
Tüm bu özelliklerimizi mekan.com üzerinden kullanıcılarımıza sunarken işletmelerimize de bu özelliklerin yönetimi için bir panel oluşturduk. Öncelikli segmentimiz yeme içme olduğu için bu segmentteki mekanlarımıza restoranpaneli.com adresini kullanıma açtık. Buradan restoran vb. işletmeler rezervasyon gibi bu segmente özgü özellikleri yönetebilecekler. Bunun haricinde buradan diğer segmentlerdeki işletmelerimizin isletmepaneli.com üzerinden erişebildikleri genel özelliklere de erişebiliyor olacak. Tüm işletmelerimiz bu panel üzerinden kendilerine hiç bir teknik bilgiye gerek olmadan web sitesi, mobil sitesi ve mobil uygulaması oluşturabilecekler. Yine aynı şekilde hiç bir teknik donanıma sahip olmak zorunda kalmadan Google, Facebook vb. kanallarda sitelerinin reklamlarını yayınlayabilecekler.
Bilgileriniz Foursquare, TomTom vb. tüm platformlarda güncel olsun
İşletmelerimiz sağladığımız bu paneller üzerinden menü, çalışma saatleri, mekan resimleri, mekan özellikleri vb. tüm bilgilerini güncel tutabilecekler. Değiştirdikleri bu bilgiler hem mekan.com üzerinde, hem kendi sitelerinde, hem Foursquare’de, hem de Infotech ile TomTom navigasyon cihazlarında anında güncellenecek. Foursquare ile yaptığımız anlaşmanın benzerlerini diğer lokal platformlarla da yapmaya devam edeceğiz, böylece internet üzerinde işletmeler hakkındaki tutarsız bilgi problemini de ortadan kaldıracağız. Kullanıcılarımız her zaman her yerde mekanlar hakkındaki en güncel ve en doğru bilgiye ulaşabilecekler.
Sürekli gelişen ve gelişmeye devam eden bir platform
mekan.com ve diğer markalarımızla biz kendimizi üye işletmelerimize ve kullanıcılarımıza çözümler üretmeye adadık. Bu nedenle temelini attığımız bu platformu her geçen gün geliştirerek büyütmeye devam edeceğiz. Bu misyonumuzu doğru şekilde hayata geçirebilmek için gerek işyerlerinden gerekse kullanıcılarımızdan her zaman geri bildirimlerini info@mekan.com adresine yapmalarını bekliyoruz. Hep beraber işletmelerimizi internete taşıyalım…