info@mekan.com
Tülay Mumcu
8 Yorum 0 Takipçi
"Gezgin-guru-yorumcu vasfımla,Muhteşem nostalji mekanı, enfes lezzetlerin durağı, cümbüş saz, eğlencenin doruğu, 40 yıllık deneyimle yaşayan tarih Beypazarı'nın kültür ve turizmine öncülük eden, yaşayan bir tarih, efsanevi bir zaman tüneline ve keyifli bir yolculuğa hazır olun.Beypazarı'nda çarşı esnafının, yeme içme mekanlarının, işletme sahiplerinin, çalışanların, yoldan geçen herhangi bir yöre halkının, bir gezgine tavsiye ettiği İlk seçenek, Bağ evi Anadolu mutfağı. Kültür ve tarihle dolu beypazarı'nın kalbinde yeralan bu enfes üzüm bağının geçmişi 1830 lara dayanıyor Bayramoğlu ailesinin, yaşayan tarihi zaman tünelinde, yolculuk ederken, muhteşem yöresel yemekleri tadıyor, işletme sahibi ailesi ile birlikte tüm tarihini halen müthiş bir şekilde canlı tutabilen, çok içten, deneyimli tam bir beyefendi olan Sayın Hüsnü Bayramoğlu'nun bizzat organize ettiği programdan inanılmaz keyif alıyor, modern meddah, müzisyen, Mustafa Bey'in sazı, cümbüşü ve renkli sohbeti ile şifa buluyor, yöre kültürünü ve yemeklerini tanıyıp, görsel ve manevi bakımdan da tam bir doyuma ulaşıyorsunuz. 40 yıllık deneyimleri ile işletme sahibi Hüsnü Bayramoğlu beyefendi, son derece yalın ve içten misafirperverliği ile her misafiri ile tek tek ilgilenip, sadece enfes lezzetler sunmayıp, yaşamımız boyunca unutamayacağımız organizasyonlar gerçekleştiriyor, 92 yaşındaki babası, son derece nazik bir hanımefendi olan eşi, oğlu, hatta torunları dahi bu güzel işletmede her koordinasyon da yerini alıp size unutamayacağınız hatıralar biriktiren, müziğe lezzete eğlence cümbüş ve saza, görsele doyacağınız ve başka mekanlarda bulamayacağınız çok güzel programlar tertip eden bir aile işletmesi. Hüsnü Bey'in 6 yaşındaki oğlumla karşılıklı erik dalı oynaması da onun içten, saygıdeğer ve alçak gönüllü, bir işletme sahibinden öte misafirlerini ağırlayıp, memnun ayrılmaları için elinden geleni yapan, kendisi de misafirleri ile birlikte eğlenen, ayrıca bir konuk evi sahibi de olan ve buradaki güzellikleri bu apartta da farklı nüanslarla yansittigina emin olduğum, Sayın Hüsnü Bayramoğlu'na, tüm dostları, ailesi ve personeline tarih kokan muhteşem mekanında yaşattığı unutulmaz hatıralar için sonsuz Teşekkürler, tekrar görüşebilmek umuduyla..."
Ahmet S.
0 Yorum 0 Takipçi
İbrahim Çepik Gömlek Bluz Moda Evi'yi takip ediyor. 10 saniye önce
Ali T.
42 Yorum 1 Takipçi
Ergün Pastanesi'ne yorum yaptı.
"Kahvaltı tabağı pek zengin değil. Bu zengin olmayan kahvaltı tabağında, paketlenmiş ürünlerin olmasını beğenmedim. Kahvaltı tabağı, iki yıldızlık. Kahvaltı tabağı dışında istediğimiz menemenin lezzeti de iki yıldızlık. Simit, taş fırın odun simidi değil. Pastane simidi. Lezzeti, dört yıldızlık. İki yıldızlık kahvaltı tabağındaki ürünler, simitle biraz daha lezzetli hale geliyor. Tatlılara gelirsek; çilekli milföyün avantajı, çok talep olması. Çok talep olması sebebiyle, her daim taze. Daha kaliteli milföy hamuru kullanılırsa, lezzeti mükemmel olur. Bu haliyle, lezzeti dört yıldızlık. Trileçenin lezzeti üç yıldızlık. Fotoğrafta görüldüğü üzere, trileçenin yarısında süt var, yarısında yok. Buranın lezzet açısından esas yıldızı, patlıcanlı poğaçadır. Bir senedir sık sık adaya uğrayıp sormama rağmen patlıcanlı poğaçaya sadece bir kere denk gelebildim."
Ali B.
1 Yorum 0 Takipçi
Princess Hotel, Büyükada'ya yorum yaptı. 6 dakika önce
"Büyükada daki en güzel otellerden bir tanesidir. Müşteri memnuniyeti olarak 5 yıldız verebilirim. "
Ali T.
42 Yorum 1 Takipçi
Rulo Lezzetleri'ye yorum yaptı.
"Yer alan malzemeler tek başına mükemmel değil. Ayrıca bazı ürünleri yağda kızartıldığından görüldüğü kadar sağlıklı da değil. Fakat lezzet açısından waffle mantığına benzer durum söz konusu: Damak zevkinize uygun, dengeli seçimler yaptığınız takdirde lezzetli bir dürüm ya da tabakla lezzet açısından mutlu olma ihtimaliniz yüksek. Fiyatı da gayet uygun. Üst kat kullanıma açılırsa daha da güzel olur."
Hilal Güven
1 Yorum 0 Takipçi
Kaşif Çocuk Akademisi'ne yorum yaptı. 6 dakika önce
"KAŞİF ÇOCUK AKADEMİSİ ne 3 yaşındaki oğlumu 6 ay gönderdim.Oğlumun, öğretmeni tarafından yüzüne vurduğunu söylemesi üzerine okuldan aldığım yer.Hiç tavsiye etmiyorum.Eğitim diye çocuğunuzun zarar görmesini istemiyorsanız çocuğunuzu güvenip emanet etmeyin.Okulla ve öğretmenle ilgili şikayetlerimi ilgililere bildirdim.Şu an sonuçlanmasını bekliyorum.Tek dileğim yapan yaptığıyla kalmasın.Herşey açığa çıksın.Konuyla ilgili öğretmen, müdürle ve psikoloğuyla görüştüm. Oyalandım,suçlandım,örtbas edilmeye çalışıldı. Sözleşme yırtıldı.Sitelerdeki yorumlarıma izin verilmedi ya da silindi.Kamera görüntülerini görebileceğim söylendi.Gösterilmedi.Ben şimdi oğlumu Kaşif Çocuk Akademisi ne ve öğretmeniCansu Can Gündoğdu gibilerine emanet etmenin pişmanlığındayım.Ve oğlum her geçen gün rahatladı daha önce de öğretmenin yüzüne vurduğunu çorba içmedi diye diğer yemeklerden vermediğini tüm gün aç bıraktığını anlattı.Dilerim bu böyle kalmayacak."
Ali T.
42 Yorum 1 Takipçi
Canım Ciğerim'e yorum yaptı.
"İstanbul'un en başarılı ciğercisi. Doğuda daha başarılısını yediğim için bir yıldız eksilterek puanlıyorum. Acılı ezme de başarılı olduğundan, tam bir ziyafet söz konusu. Acılı ezmeyi hemen bitirdik, sağ olsunlar ikinci acılı ezme isteğimizi yerine getirdiler. Bir porsiyon ciğer şişte; beş şiş önce, beş şiş sonra olmak üzere 10 tane şiş geliyor. Bir porsiyon ciğer şiş ve açık ayran, 40 lira."
Veysel A.
1 Yorum 0 Takipçi
Ferman Hotel Sultanahmet'e yorum yaptı. 6 dakika önce
"tam bir hayal kırıklığı tam bir rezaletti kesinlikle bundan sonra fırsat bu fırsattan son alış verişim. aldığım hizmette 50 dakika masaj 30 dakika kese köpük masajı maske ve ıslak alan (sauna , buhar odası vb.) vardı mantıken benim hizmet alanında geçireceğim zaman 50+30=80 dakika sadece masaj bölümü sauna üst baş giyinme çıkma masaj sonrası dinlenme (kendileri teklif ediyor 5 dakika en az ve uyguladım) bu seçenekler ışığından tesisite en az 1 saat 40 dakika geçirmeniz gerekirken benim tesise girdiğim an 16.05 tesisten çıkışım 17.10 gerisini siz düşünün içeride deneyimsiz genç bir yönetici ardınızdan atlı gelir gibi kovalıyor. sauna ısıtılmamış suyunu falan ben döktüm ve 10 . dakikadan itibaren zırt pırt beyfendi alalım mı demeye başladılar. sadece dakikası ve masaj süresi çok diye denklerine göre özellikle seçtim çok pişmanın"
Ali T.
42 Yorum 1 Takipçi
"Sandviç çeşitlerini beğeniyorum fakat fiyatlar uçuk. 17, 18 lira seviyelerinde. Tatlılarını denemedim. Kadıköy merkezin en çok insan sirkülasyonunun bulunduğu bir konumda, dip dibe masalarda, sanki insanların masanın içinden geçtiği gibi bir his yarattığı yerde yiyeceğim tatlıdan (Tatlı lezzetli bile olsa) keyif almayacağımı çok iyi biliyorum. İstanbul içinde ya da dışında, bazı kalabalık tarihi mekanlarda fotoğraf makinem varsa, kendimce sosyolojik bir deney yapıyorum: Kimsenin fark etmediği sıradan bir objeyi gidip fotoğraf makinemle çektiğim zaman, beni gören insanlar da sırf benim fotoğraf çektiğimi gördüğü için aynı objeyi gelip çekmeye başlıyor. Kısa sürede insan kalabalığını görüp fotoğraf çekmeye gelen yeni insanlar da aynı objeyi çekiyor. Bilim, bu durumu 'Bandwagon Effect' yani 'Sürü psikolojisi' olarak adlandırıyor. Beyaz Fırın'daki kalabalığı da sürü psikolojisine bağlıyorum. Yoksa tatlı konusunda Kadıköy'de doktora tezi yazacak kadar başarılı ve daha uygun fiyatlı işletmeler dururken, Beyaz Fırın'daki hengamede o tatlıları yemenin başka izahı yok."
Necla T.
1 Yorum 0 Takipçi
Thalia Güzellik'e yorum yaptı.
"Kadıköyde böyle bir merkez olduğunu düşünmemiştim. çok tedirgin gittim. ilk içeri girdiğimde temiz ve huzur veren bir ortamla karşılaştım. sakin sessiz bir merkez çok kalabalık olmasına rağmen sanki sizin için varlar gibi tek tek herkesle ilgilenen bir ekip. randevular çok düzenli. çıkan müşterilerin memnuniyetini bile şahit oluyorsunuz. buda beni çok rahatlattı doğru yerdeyim diyorsunuz. güvenerek gidebileceğiniz bir yer. "
INSTAGRAM