info@mekan.com

Yılbaşı Gecesi Sonrası Gidilebilecek Çorbacılar

Yüksek doz eğlenceyle yorgun düştüğünüz bir yılbaşı gecesinden sonra midenizi rahatlatacak besinler yiyip içmeniz en doğru şeylerden olacaktır. Özellikle yılbaşının ertesi günü erken kalkmak istemeyeceğiniz için hem kahvaltı niyetine hem de midenizi toparlamanız için en doğru seçenek iyi yapılmış bir çorba olacaktır.

31 Aralık 2015

Yılbaşı Gecesi Sonrası Gidilebilecek Çorbacılar
 
Beyoğlu ve Caddebostan şubeleriyle sevilen çorbacılardan olan Lale İşkembecisi, işkembe çorbasının leziz adreslerinden fakat mideniz daha dinlenmiş olduğu bir günde mutlaka denemenizi öneririz.
Beyoğluİstanbul
 
Eğer günü Silivri'ye yakın bir yerde bitirecekseniz, evinize ya da otelinize gitmeden Gürem İşkembe'ye mutlaka uğramanızı öneririz.
Silivriİstanbul
 
Yılbaşından sonra midenizi bir nebze rahatlatmak için birbirinden lezzetli çorbaları Sarıhan'da bulabilirsiniz. İşkembe çorbası olmasına rağmen, şırdan tuzlama, damar tuzlama, dana ayak paça çorbalarının da tadına bakmadan geçmeyin deriz.
Beşiktaşİstanbul
 
Enfes işkembe, damar, kelle paça ve süzme mercimek çorbası içebileceğiniz Şayan İşkembe’nin, kokoreçinin de son derece lezzetli olduğu biliniyor. Beşiktaş’ta bulunan Şayan İşkembe’nin fiyatları da oldukça makul.
Beşiktaşİstanbul
 
Farklı tatlar denemek istenler Çiya’nın birbirinden güzel çorbalarından seçebilir ve yeni yılın ilk gecesini bu lezzetlerden biri ile kapatabilirsiniz.
Kadıköyİstanbul
 
Nişantaşı’nda anne yemekleri yiyebileceğiniz Hünkar Lokantası’nda çorba çeşitleri günlük olarak hazırlanıyor. Yılbaşı gecesinin sonunda Hünkar’a uğrayabilir, leziz mercimek ve paça çorbasıyla içinizi ısıtabilirsiniz.
Şişliİstanbul
 
Galata Kulesi'nin hemen yanı başında bulunan Kiva Han'ın dillere destan bir manzarası var. 2015'i bitirip 2016'ya gireceğiniz eğlence dolu bir yılbaşı sonrasında son durağınız Kiva Han olabilir.
Beyoğluİstanbul
 
İstanbul’un en eski işkembecilerinden olan Tarihi Cumhuriyet İşkembe Salonu, yılların deneyimi ile çorba konusunda oldukça iddialı. Yılbaşı programınızdan sonra geceyi burada enfes çorbalarla sonlandırabilirsiniz.
Beyoğluİstanbul
 
1990 yılında açılan Hacıbey İşkembecisi’nde kelle paça çorbasını da deneyebilirsiniz. Bu efsane lezzeti çok seveceğinizden eminiz.
Maltepeİstanbul
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Yorum Yap

LİSTEYE MEKAN EKLE

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER LİSTELER

Tümünü Gör
#
Mobil ile Her Yer Elinin Altında!
Yoldayken acıktığında ya da yeni mekanlar görmek istediğinde mekan.com uygulamasını kullanarak sana en yakın mekanları keşfet!
#
Restoran Paneli İşletmenizi internete taşıyın,
milyonlarca kişiye ulaşın!
HEMEN KAYIT OLUN