info@mekan.com

Central

4
Toplam 1 Üye

YORUMLAR

    Erdi Karakütük
    288 Yorum 80 Takipçi
    İstanbul’un güzide semtinin yenisi Central Nişantaşı. Konum olarak Harbiye’den Valikonağı’na girince sağa ilk dönüş olan Mim Kemal Öke caddesinde. Kapı önünde birkaç masa var, güzel havalarda pek keyifli olur. İçerisi de hoş dizayn edilmiş. Küçük masalar, 1 tane kalabalık gruplar için uzun masa, 2 adet loca, bar bölümü ve şeflerin yaptıklarını da izleyebileceğiniz cheftalks kısmı. Rezervasyon kabul edilmiyor. Özellikle akşam saatleri full oluyormuş, kapıda bekleme ihtimali var. Arda Türkmen etkisi mekanın açılışından itibaren doluluk olarak kendini gösteriyor. Uzun vadede ne olacağı, gidenlerin feedbacklari sonucunda görülecektir. Sloganları better food, better mood, better music. Müzikler güzel, mekanın ortamı mod olarak da insana iyi geliyor. Gelelim food kısmına;
    Sabah saatlerinde kahvaltı için uğradık. Kahvaltı serpme olarak sunuluyor. Menüde kaç kişilik olduğu belirtilmemiş ama 2 kişi için 1 kahvaltı söylemek yeterli. Yanında alınacak 1-2 sıcak desteği ile mükellef bir sofra haline gelir. Biz de aynen öyle yaptık. Serpme kahvaltıda ; Çeri domates, köy biberi, Çengelköy salatalık, zeytinyağlı zahter, Gemlik zeytini, Ayvalık zeytini, Girit ezmesi, acuka, keçi loru ve vişne reçeli, manda kaymağı, çam balı, Ezine peyniri, kaşar peyniri, tereyağı, çilek marmelatı ve nutella geliyor. Ürünler kesinlikle sıradan değil. Keçi loru, girit ezmesi, acuka, zeytin ve peynir çeşitleri, bal oldukça lezzetliydi. Yanına Fransız omleti ve Ricotta peynirli kiş söyledik. Mantarlı, mozzarellalı Fransız omleti ve ricotta peyniri, ıspanak ve fırınlanmış çeri domatesli kiş kahvaltıya keyif ve lezzet katan sıcak ürünler. Serpme kahvaltı yanında birer çay ikram ediliyor. Kahvaltı servisi saat 16’ya kadar sürüyor. Fiyatlar Nişantaşı için normal, başka semtlerle karşılaştırmak hata olur. Servis nazik ve güleryüzlü. Akşam servisini ve kokteyllerini de merak ettim. Kısa sürede bu kadar ilgi gösterilen mekanın gelecekte nerede olacağını hep birlikte göreceğiz..
    7 yıl önce
Bu işletme size mi ait?
İşletmenizi yönetmek için
Kayıt Olun!
#
Mobil ile Her Yer Elinin Altında!
Yoldayken acıktığında ya da yeni mekanlar görmek istediğinde mekan.com uygulamasını kullanarak sana en yakın mekanları keşfet!
#
Restoran Paneli İşletmenizi internete taşıyın,
milyonlarca kişiye ulaşın!
HEMEN KAYIT OLUN