info@mekan.com

Laledan Restaurant

5
Toplam 3 Üye
  • 0 (212) 236 73 33
  • Rami Yeni Mah. Çırağan Cad. Çırağan Palace Kempinski İstanbul No:32 Çırağan Beşiktaş / İstanbul
  •    
    YORUM YAZ
Elcin E.
0 Yorum 0 Takipçi
Laledan Restaurant'ı takip ediyor. 2 yıl önce
Gultekin Uğur
152 Yorum 65 Takipçi
Laledan Restaurant'a yorum yaptı. 9 yıl önce
"Çırağan Palace Kempinski, KanGurular grubumuza nazik bir davette bulunarak, bünyelerinde bulunan Laledan Restaurant'ta tadım menüsü oluşturarak, bizleri bir öğlen misafir ettiler. Şef Ahmet Kara'nın hazırladığı menü, hafif, iddialı ve lezzetli yemeklerden oluşan bir menüydü. Güzel bir konumda ayarlanmış masamıza geçerek tadımımıza başladık. Önden herkesin gördüğünde kolaylıkla yiyemeyeceği fakat önyargıları kırıp denediğinde vazgeçemeyeceği bir lezzet olan Steak Tartar ile yemeğe başladık. Marine edilmiş çiğ etleri yiyebilen ben, biraz çiğ yumurtayla sorun yaşadım fakat soslarla harmanlayınca bu problem de ortadan kalktı. Etin baharatı, kıvamı ve lezzeti oldukça başarılıydı. Tabağın yanında su teresi, patlıcan filizi ve kapari gibi güzel nüanslar vardı. İkinci lezzet olarak, menünün iddialı sıcaklarından Balkabağı yatağında Kanada Istakozlu Ravioli servis edildi. Görünüş gerçekten harikaydı. Raviolinin kıvamı, iç harcı ve üst malzemesi oldukça başarılıydı. Sadece ıstakoz, balkabağı sosu ile biraz baskılanmış ve birbiriyle uyumsuz gibi hissettim. Bu tabii benim damak tadım için geçerli olan bir yorum. Ravioliden sonra şık bir sunumla lime ve naneli sorbelerimiz servis edildi. Ekşi ve nanenin dengeli uyumu ve serinletici etkisiyle, ana yemek öncesi damaklarımızı yeniledik. Ana yemek olarak Izgara Norveç Somonu, yanında taze kuşkonmazlar ile servis edildi. Somonu çoğu yerde yemişsinizdir, yağlı ve biraz ağır bir balıktır. Burada sunulan somon hiç öyle değildi. Üzerinde bulunan kendi hazırladıkları zeytin ezmesiyle lezzeti dengeli ve gayet hafif bir somondu. Menünün en sıradan yemeği gibi gözüken ızgara somon, bana göre en başarılı tabaktı. Ana yemeğin üzerine şarapla en çok keyif aldığım tabak servis edildi, Türk peynirlerinden oluşan bir peynir tabağı. Marketlerden aldığım gravyerlerle lezzet anlamında alakası olmayan harika bir gravyer sunuldu. Kars Çeçil, Dil peyniri, Trakya Eski Kaşarı, Erzincan Tulumu ve Füme Çerkez peyniri de iyiydi. Narince Kav 2012 beyaz şarap da tattığımız lezzetlerle uyumlu ve keyifliydi. Menünün en bomba lezzetini, Tüm Kempinski Otelleri içinde 2014 yılının tatlısı seçilen Siam Passion tatlısını, dışarıda boğaz manzarasına doğru yeme fırsatımız oldu. Tatlı ve manzara muhteşemdi. Normalde ekşi tatlılarla pek aram yoktur fakat içindeki malzemeler birbiriyle o kadar uyumluydu ki, tatlı lezzet ve sunum anlamında kusursuzdu. Tatlının içeriğinde mango, passion fruit, vanilyalı krema ve hindistan cevizli daquoise kek bulunuyor. Harika servis, harika sunum, harika lezzetler, harika bir ortam ve boğaz manzarası. Daha ne olsun! Fiyatlar oldukça yüksek fakat en azından senede bir kere insan kendini, bu keyifle şımartabilir."
Erdi Karakütük
288 Yorum 80 Takipçi
Laledan Restaurant'a yorum yaptı. 9 yıl önce
"Fine dinning konseptli Laledan Restaurant’ta Kış Menüsü’nden örnekler tattık. Herkesin ismine özel menü hazırlanması, isimlerimizin önceden çalışılıp ismimizle hitap edilmesi, exclusive servis verilmesi Çırağan’ın neden Çırağan olduğunun birkaç örneği. Chef de Cuisine Ahmet Kara’nın elinden çıkan yemeklere Steak Tartare ile başladık. Türk insan popülasyonunun büyük kısmının kabullenemeyeceği bu Fransız lezzetini, işlenmiş çiğ et olarak tanımlayabilirim. Üzerindeki yumurta ve ete çok yakışan worcestershire sos ile harmanlayınca lezzeti daha da yükseldi. Daha önce denediğim iki mekanda da üstünde yumurtasız ve sossuz servis edilmişti. İkinci course Kanada istakozlu ve bal kabaklı ravioli oldu. Gerek görsel gerekse lezzet olarak üst düzey bir sıcak başlangıçtı. Bu tabakta kilit lezzet noktası bence bal kabağıydı. Ağız tadını yineleyici olarak fine dinning menülerinin olmazsa olmazı sorbe ile devam ettik. Lime ve nane sorbe hem serinletti hem de bizi yeni lezzetlere hazır hale getirdi. Ana yemek olarak Norveç somon tabağı geldi. Üstündeki zeytin ezmesiyle ve yanında servis edilen kuşkonmaz ile mükemmel uyum içerisindeydi. Kırk yıl düşünsem somonun üzerine zeytin ezmesi sürmek aklıma gelmezdi. Kars gravyer, Erzincan tulum, Kars eski kaşar, isli peynir, dil peyniri ve çeçil peynirinden oluşan tabağı Dolca 2012 Narince şarabı eşliğinde tattık. Finali dünyadaki Kempinski otelleri tarafından yapılan yarışmada 66 tatlı arasından 2014 yılının tatlısı seçilen Siam Passion tatlısı ile yaptık. Bangkok’un Siam bölgesinin adını taşıyan tatlı Kempinski Bangkok şefi Alfred Merkel tarafından hazırlanmış. Bangkok’un tropik meyvelerinden hazırlanan tatlı; muzlu, vanilyalı krema, mango, cennet meyveli mus ve hindistan cevizli daquoise keki içeriyor. Tayland’tan yeni gelmiş biri olarak bu tatlıyı boğaza karşı yerken bir an gözlerimi kapatıp tekrar orada olduğumu hissettim. Oldukça spesifik olan bu lezzeti mutlaka denemenizi öneriyorum. Otelin iletişim sorumlusu Cansu Baş, sohbeti, samimiyeti ve ilgisi ile hepimizin takdirini kazandı. Çırağan’a yakışan bir yüz olduğu gerçek. Bu davetiyle bizi onurlandırdı. Ayrıca Chef Ahmet Kara’ya, tüm mutfak ve servis personeline teşekkürlerimi sunuyorum.."
Fuat Şimşek
123 Yorum 60 Takipçi
Laledan Restaurant'a yorum yaptı. 9 yıl önce
"8.Nisan 2015 tarihinde KanGurular grubu olarak, Cırağan Palace Kempinski Laledan Restaurant ‘ta öğle yemeğinde tadımdaydık .İstanbul’un bu nadide sarayı içinde bulunmak ve bu havayı solumak çok güzel bir duygu.Boğaza nazır masamıza geçip yemekler için beklemeye başladık. Mekana gitmeden birkaç gün öncesinden hepimizin isimlerini tek tek sormalarının sebebini adımıza özel olarak hazırlanmış Menüleri görünce anladık. Gerçekten çok şık ve gönlümüzü fetheden bir hareketti. Yemeğe geçecek olursak ; Çırağan Steak tartarla başladık. Worcestershire sos ve balsamik sos ve yumurta sarısı ile harmanlayarak lezzetlendirdiğim tartar başarılıydı. Daha sonrasında Canadian Lobster Raviolo , balkabağı sosu yatağında servis edilen Kanada yengeçli Raviolo görüntüsüne yakışır bir lezzetteydi. Ana yemekten önce Lime and mint sorbe , Limon ve naneli sorbe geldi. Damakta Ana yemeğe hazırlık açısından başarılı bir seçimdi. Yemek arasında tatlı olur mu düşüncesi olabilir ama düşünülmüş ve doğru bir uygulama bu. Ana yemek olarak Norwegian grilled salmon , Izgara edilmiş Norweç somonu geldi. Üzerindeki zeytin sosu bu kadar mı yakışır. Bir balık yemeğinde aklıma gelmezdi zeytin sosu. Yanında sunulan kuşkonmazlarla tabaktaki renkler tamamlanmış göz ve damak doygunluğu hat safhaya çıkmıştı. Menümüzdeki balık ağırlıklı yemekleri görünce 2012 Narince kav’ı Beyaz şarap tercih ettik. Peynir tabağı sunumu da yapıldı,Kars çeçil dil peyniri,Erzincan tulum, Kars gravier,Thrace aged kashar cheese. Havanın serin olmasından dolayı salonda oturmayı tercih ettik fakat tatlı faslına geçtiğimizde hem boğaz havasını solumak hemde azda olsa yüzünü gösteren güneşten faydalanmak için bahçe kısmına çıktık. Siam Passion denilen dışı Mango içi vanilya kreması ve Hindistan cevizinden yapılmış , mayhoş ve tadı damakta yer edecek lezzette bir tatlı yedik. 2014 yılının tatlısı seçilmiş ki bir ödülde bizden gitti bu tatlıya. Yemek boyunca bizlere eşlik eden hem karşılayan hemde yemek sonunda uğurlayan Otelin iletişim sorumlusu Cansu hanım’a Bu uyumlu ve mükemmel menüyü çıkartan Chef Ahmet Kara ve ekibine Otelin Genel müdürü Ralph Radtke’ ye teşekkürü bir borç biliriz. Müthiş bir deneyim ve Sarayın ihtişamını ve tarihi yaşamak için kesinlikle tavsiye ederim. #KanGurular. kangurular.com"
Bu işletme size mi ait?
İşletmenizi yönetmek için
Kayıt Olun!
#
Mobil ile Her Yer Elinin Altında!
Yoldayken acıktığında ya da yeni mekanlar görmek istediğinde mekan.com uygulamasını kullanarak sana en yakın mekanları keşfet!
#
Restoran Paneli İşletmenizi internete taşıyın,
milyonlarca kişiye ulaşın!
HEMEN KAYIT OLUN