info@mekan.com
Bilge Uygur

Bilge Uygur

185
puan
Bilge Uygur
3 Yorum 2 Takipçi
Eşraf Osmanlı Mutfağı'ya yorum yaptı. 9 yıl önce
"Meyve kompostosu müthiş, bayıldım. Çok hafif bir tadı var, içinde şeker yok sadece meyvelerin şekeri... Kuzu kapama ve Ali Paşa kebabını da çok beğendim. Mezeleri başarılı ama çok iyi değiller. Özellikle zeytinyağlı sarma ve dolmanın iyisini bulmak ne yazik ki zor. Et konusunda çok iyiler. Tatlılardan sadece Yoğurt tatlısını beğenmedim içi yapış yapıştı ve çok şekerliydi. Bir daha gidersem kuzu kapama, buhara pilavı ve meyve kompostosu tercih ederim. Personeli, sahibi, işletmecisi ve şefi ise harikalar. :)"
Bilge Uygur
3 Yorum 2 Takipçi
Matbah Ottoman Palace Cuisine'ye yorum yaptı. 9 yıl önce
"Karşılama,servis,atmosfer çok güzel. Yemekler iyi ama çok özel bir lezzetle karşılaşmadım. Başlangıç tabağından babagannuş ve humus iyiydi,lor peynirini beğenmedim. Nardenk dedikleri şerbet ise iyiydi. Favorim "Balli Gemici Böreği" oldu. Bir daha gidersem kesinlikle tekrar yiyeceğim lezzet odur. Bana çok lezzetli geldi, tatlı-tuzlu karışımlarını ve yemekte bal kullanımını sevdiğim için belki de. Özetle güzel, hoş bir deneyim olur gitmeniz. Ama en iyi Osmanlı yemeklerini yiyeceğim diyorsanız başka seçenekler de var."
Bilge Uygur
3 Yorum 2 Takipçi
İpek Şişko'yu takip ediyor. 9 yıl önce
Bilge Uygur
3 Yorum 2 Takipçi
In Trust We Eat'ı takip ediyor. 9 yıl önce
Bilge Uygur
3 Yorum 2 Takipçi
Gezenler Kulubu'yu takip ediyor. 9 yıl önce
Bilge Uygur
3 Yorum 2 Takipçi
Yemek Filozofu'yu takip ediyor. 9 yıl önce
Bilge Uygur
3 Yorum 2 Takipçi
Keşif Perisi'ni takip ediyor. 9 yıl önce
Bilge Uygur
3 Yorum 2 Takipçi
Fıccın Restaurant'a yorum yaptı. 9 yıl önce
"Kallavi sokakta yer alan Fıccın, çerkes mutfağı diye geçse de daha çok ev yemekleri ve meyhane olarak tanımıyorum ben bu mekanı. Ofisimiz aynı sokakta olduğu için öğle yemeklerinde sık sık gidiyoruz. Her gün farklı 3-4 menü çıkarıyorlar. Bu menü fiyatları ortalama 14-15 TL oluyor ve oldukça doyurucu. Genel olarak çok beğeniyorum ancak çerkes mantısı her seferinde soğumuş geliyor, pek beğenmeyebilirsiniz. Menüler dışında buraya gittiğinizde mutlaka denemeniz gereken lezzetler ise; Fıccın, Velibah, Kadayıflı Muhallebi..."