info@mekan.com

İstanbul'un Osmanlı Mutfağı Restoranları

Zengin Osmanlı mutfağının en güzel örneklerini tadabileceğiniz, İstanbul'daki mekanları buradan bulabilirsiniz. Damağınızda adeta bayram hissi yaratacak bu yemekleri denemeden ölmek istemeyeceksiniz!

24 Aralık 2015

İstanbul'un Osmanlı Mutfağı Restoranları
 
Osmanlı’dan günümüze süregelen, köklü bir kuruluş olan Hacı Abdullah Lokantası, tarihi dokusu ve hiç ödün vermediği kalitesiyle hizmet vermeye devam ediyor.
Beyoğluİstanbul
 
Kanuni Sultan Süleyman’ın, sanat tarihimizin büyük mimarı Mimar Sinan’a yaptırdığı Süleymaniye Külliyesi’nin bir parçası olan binada, Darüzziyafe’ye özel miras niteliğinde enfes yemekler yiyebilirsiniz.
Fatihİstanbul
 
Osmanlı Saray Mutfağı’nın en nadide, en özel yemeklerini yiyebileceğiniz Paşazade Restaurant, Osmanlı sokak temalı ortamında unutulmaz anlar yaşatıyor.
Fatihİstanbul
 
Yabancı basında da kendisinden oldukça söz ettirmiş olan ve 1901’den bu yana hizmet veren Pandeli Restaurant’da, yemekler hala bakır kazanlarda, odun ve kömür ateşinde pişiriliyor.
Fatihİstanbul
 
Topkapı, Dolmabahçe ve Edirne Saray Mutfakları'nın yemek ve tatlılarını özenle sunan Asitane, Osmanlı Mutfağı’na dair en özel yemekleri bulabileceğiniz nadide mekanlardan biri.
Fatihİstanbul
 
Unutulmaya yüz tutmuş Osmanlı Mutfağı’nın hazine değerinde yemeklerine sahip çıkan Çiya, birbirinden güzel ve leziz yemekleriyle yıllar içinde müdavimler edinmiş bir mekan.
Kadıköyİstanbul
 
Sultanahmet’in tarihi dokusuyla, Matbah’ın enfes Osmanlı Mutfağı birleştiğinde nasıl bir atmosfer olacağını hayal bile edemezsiniz.
Fatihİstanbul
 
1964 yılında Türk ve Osmanlı Mutfakları’ndan lezzetler sunarak hizmet hayatına başlayan Güney Restaurant, menüsüne Akdeniz ve Dünya Mutfağı’ndan örnekler de katarak konuklarını ağırlamaya devam ediyor.
Beyoğluİstanbul
 
İstanbul’un tarihi dokusuna hakim eşsiz manzarasıyla büyüleyen peninsula, Türk ve Osmanlı Mutfağı’ndan sunduğu lezzetlerle de memnuniyet yaratıyor.
Beyoğluİstanbul
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Yorum Yap

LİSTEYE MEKAN EKLE

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER LİSTELER

Tümünü Gör
#
Mobil ile Her Yer Elinin Altında!
Yoldayken acıktığında ya da yeni mekanlar görmek istediğinde mekan.com uygulamasını kullanarak sana en yakın mekanları keşfet!
#
Restoran Paneli İşletmenizi internete taşıyın,
milyonlarca kişiye ulaşın!
HEMEN KAYIT OLUN