info@mekan.com
Ali Ender Ulusoy
14 Yorum 8 Takipçi
Adana Koza Kebap'a yorum yaptı.
"Bu haftasonu itibari ile deneyimlediğimiz bir mekandı. Açıkçası ilgi ve alakadan yana memnun kaldık. Arada sırada bu tip kıyılarda köşelerde göze batmadan keşfedilmeyi bekleyen mekanları da değerlendirmekte fayda var. Mekanın ustası Adana’lı ve çok uzun zamandır süre gelen bir usta çırak ilişkisi ile yetişmiş. Yaptığı işte onlarca yıllık deneyim sahibi. Bizi mekana yönlendiren arkadaşımın yaptığı rezervasyon sayesinde biri oldukça dolu bir masa karşıladı. Sunulan meze ve salatalar gayet başarılı ve bir o kadar da tazeydi. Deneyimleme şansını bulduğumuz kemikli tavuk şiş eklenmiş adana kebabı gayet başarılıydı. Kebap sulu ve kıvamlı bir şekilde hazırlanmıştı. Normalde menüde olmayan kemikli tavuk şişi de vesile olan arkadaşın isteği ile bize sundular. Açıkçası tavuk şişin özellikle göğüs etinden hazırlanan parçalarını biraz kuru bulduğumu belirtmeliyim. Terbiye edilmesi çok büyük fark yaratırdı. Ancak dediğim gibi bu menüde olan bir ürün değil sağ olsunlar hazırlayıp sunmuşlar. Muhtemelen bu durum bundan kaynaklıydı Fındık lahmacunu da gayet başarılıydı. Lahmacun da denebilecek lezzetlerden. Mekan 1,5 yıllık ve yavaş yavaş kendini kanıtlıyor. İç dekorasyonu kebapçı için kafi derecede iyiydi. Doğru ışıklandırması ve oturma rahatlığı ile aile ve dostlarla buluşmalarda tercih edilebilecek rahat bir mekan. Üç kişi gittiğimiz mekanda tüm yediklerimiz ve içtiklerimiz için 100 TL hesap ödedik. GASTROKEYF.COM"
Ümit Karakaş
0 Yorum 0 Takipçi
Piazza AVM'ı takip ediyor. 2 dakika önce
Cansu Akbaş
7 Yorum 6 Takipçi
Damla Dondurma'ya yorum yaptı.
"Özellikle dondurma yapımından taze günlük süt kullanıyorlar ve bu da dondurmalarını vazgeçilmez yapıyor, bıkmadan usanmadan her gün yiyebilirim. Benim favorim karamelli dondurma. Dondurmalarının yanı sıra kış günleri de bozasından denemenizi tavsiye ederim."
Gül Feyza
0 Yorum 0 Takipçi
Kubbe-i Aşk'ı takip ediyor. 54 dakika önce
Yiyom Yiyom Doymuyom
290 Yorum 65 Takipçi
"İstanbul'un yaşayan efsanelerinden. Buraya sık sık gelin ürünlerini tadın. Manda yoğurdu, kaymak, kazandibi ve tavukgöğsü tattığım lezzetleri. Hepsi şahane. Kazandibi ve tavukgöğsü için Sarıyer'e gitmeye gerek yok. Özellikle manda yoğurdu buradaki favorilezzetim oldu."
Oğuz Şahin
0 Yorum 0 Takipçi
Starbucks'u takip ediyor. 60 dakika önce
Begüm Ölçer
141 Yorum 47 Takipçi
"Öncelikle mekana girince masanıza oturmadan her şeyi incelemek isteyeceksiniz. Hatta olurda yemek öncesi tuvalete gireyim derseniz çıkmanız zor :) tuvalet bile oldukca cici ve bir sürü eşya ile dolu. Mekana yakın zamanda öğle yemeği için uğradım ama aklım meze ve ara sıcaklarda kaldı..Ege ve Rum mutfağından farklı mezeler vardı menüde.. Malum öğle yemeği olunca uzun uzun oturup keyif yapma imkanı olmadığından balık salata denedim.Başlangıçta ikram olarak gelen zeytinyağlarına ve zeytine bayıldım. Kağıtta levrek oldukça lezzetliydi. Özellikle yaz akşamları bahçesi çok keyifli olur diye düşünüyorum.Güzel müzikler, güzel yemekler..Şehir'de ruhumuz Ege havası ile dolsun diyenlere şiddetle tavsiye olunur :)"
Kangurular K.
60 Yorum 43 Takipçi
"Sekizinci lezzet durağımız, dondurmalı irmik helvasıyla ünlü mekan, Hacı Şerif. Büyük olasılık kapanmıştır dediğimiz mekana, son 10 dk. sında yetiştik. Acil olarak, karton kutularda servis edilen dondurmalı irmik helvalarımızı sipariş ettik. Bu sırada da tabii ki resim çekimlerimize devam ettik. Makinanın önünde helvaları hazırlayan hanım ablamızı çekerken, ne oldu dersiniz? İlk uyarımızı aldık. Neymiş efendim? Makina çok özelmiş, resim çekilmesi yasakmış. Gören de atomu parçalayan bir mekanizmayı çektiğimizi sanır :) Hepi topu soğuk dondurma ile sıcak helvayı aynı ortamda bulunduran bir alet. Neyse peki dedik ve helvalarımıza yumulduk. Denizli'de ki Hacı Şerif'te de denediğimiz helva, maalesef aynı lezzette değildi. Belki de akşam olduğu ve uzun süredir makinada bulunmasından kaynaklanıyordur. Sonuç olarak tattığımız helvayı pek beğenmedik. Küçük boy 4,5 TL, Büyük boy 6,5 TL."
Enes Öze
6 Yorum 1 Takipçi
"Ambiansı oldukça güzel, özellikle caddenin kalabalığından kaçmak isteyenlere önerilir. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim ve beklediğimden çok daha fazla memnun kaldım. Kahveleri çok iyi, chocolate chip cookie'si denenmeli, tatlıları taze ve lezzetli aynı zamanda yemek servisleri de yapıyorlar daha deneme şansım olmadı ama en kısa zamanda bir öğle yemeği için de gideceğim."